Aktualności

EURO 2024: Szwajcaria wygrywa z Węgrami na otwarcie turnieju (WIDEO)

Reprezentacja Szwajcarii pokonała Węgrów 3:1 w drugim meczu Grupy A Mistrzostw Europy 2024. Dla “Nati” bramki zdobywali Duah, Aebicher i Embolo. Węgrzy zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Vargi.

Szwajcaria objęła prowadzenie wykorzystując pierwszą okazję już w 12. minucie. Aebicher posłał prostopadłe podanie do Duaha, który idealnie wkleił się w linię obrony Węgrów i stanął oko w oko z Gulacsim. Duah uderzył obok bramkarza i zdobył swoją debiutancką bramkę w drugim meczu w narodowych barwach. Początkowo arbiter liniowy wskazał pozycję spaloną, ale VAR zmienił decyzję dając wielką radość Szwajcarii. Osiem minut później podopieczni Yakina mogli podwyższyć prowadzenie. W świetnej sytuacji znalazł się Vargas, ale Gulacsi barkiem odbił piłkę na rzut rożny. Węgrzy znajdowali się pod polem karnym Sommera tylko przy okazji stałych fragmentów gry. Jeszcze przed przerwą Szwajcarzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Aebicher do asysty dołożył piękną bramkę uderzając z ponad dwudziestu metrów idealnie przy słupku węgierskiej bramki.

Początek drugiej połowy należał nadal do Szwajcarów, którzy oddali kilka strzałów. Wraz z upływem czasu podopieczni Marco Rossiego zaczęli dochodzić do głosu. Świetną okazję miał Varga, ale z pięciu metrów niecelnie główkował. Ten sam Varga w 67. minucie zdobył pierwszą bramkę dla Węgrów. Idealnie dośrodkował Szoboszali, a Varga wyskoczył zza pleców obrońcy i szczupakiem umieścił piłkę w bramce. Węgrom nie udało się jednak pójść za ciosem. Mało tego, w końcówce gdy podopieczni Marco Rossiego chcieli gonić wynik to stracili trzecią bramkę. Fatalnie interweniował Orban, który sprezentował Embolo sytuacje sam na sam. Wpuszczony z ławki napastnik przelobował Gulacsiego i ustalił wynik spotkania.