Polecane

EURO 2024: Słowacy i Rumuni szczęśliwi z remisu (WIDEO)

Słowacja zremisowała z Rumunią 1:1 i ten wynik oznacza, że obydwie drużyny awansują do fazy pucharowej.

Słowacja przypieczętowała przewagę od początku meczu otwierając wynik meczu w 24. minucie. Dobra akcja na prawej stronie boiska, dośrodkowanie Juraj Kucki. a dalszym słupku dobrze znajduje pozycję niepilnowany Duda, który uderza głową na bramkę przeciwnika i trafia do siatki na 1:0. Bezradny przy interwencji w tej sytuacji był Niţă. Podopieczni Calzony nie oddali pola gry, ale popełnili błąd. Hagi został sfaulowany na linii pola karnego. Arbiter wskazał na rzut wolny, ale po analizie VAR i obejrzeniu tej sytuacji zmienił decyzję. Hagi był powalony na murawę przez Dávida Hancko w obszarze pola karnego Słowaków. Rzut karny bardzo pewnie zamienił na bramkę Razvan Marin w 37. minucie. Po przerwie działo się dużo mniej. Frankfurt nawiedziła burza, która przyniosła ogromne opady deszczu. Obie drużyny czekały na ostatni gwizdek sędziego, który Słowakom i Rumunom dawał awans do fazy pucharowej. Wszystko przez to, że Ukraińcy zremisowali bezbramkowo z Belgią.