Polecane

EURO 2024: Rumunia wypunktowała Ukrainę (WIDEO)

Reprezentacja Rumunii niespodziewanie pokonała Ukrainę 3:0 w meczu grupy E EURO 2024. Na listę strzelców wpisali się Stanciu, Marin i Drăguş.

Ukraińcy początkowo mieli optyczną przewagę, ale dali się uśpić Rumunom. W 29. minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Andrija Łunina Dennis Man zagrał przed szesnastkę do Nicolae Stanciu, a ten huknął z pierwszej piłki i trafił w samo okienko ukraińskiej bramki. Podopieczni Iordănescu powinni do przerwy prowadzić wyżej. Świetną okazję miał Man, a Stanciu bezpośrednio z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. Ukraińcy mieli jednak sporo szczęścia.

To szczęście opuściło podopiecznych Zebrowa w pierwszym kwadransie drugiej połowy. W 53. minucie piłkę stracił przed polem karnym Dennis Man, ale dopadł do niej Răzvan Marin, a ten także huknął z pierwszej piłki, niepewnie interweniował Andrij Łunin i piłka znów wpadła do siatki. Ukraińcy byli na kolanach a cztery minuty później upadli jeszcze bardziej.  Nicolae Stanciu zagrał do Dennisa Mana, ten wpadł w pole karne i zagrał na piąty metr do Denisa Drăguşa, który z bliska podwyższył na 3:0. Ukraińscy obrońcy tylko się przyglądali i rozkładali bezradnie ręce. Byli rozbici i nie potrafili wrócić do tego meczu.