Aktualności

Euro 2024: Polska 1-2 Holandia skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (16.06.2024)

Reprezentacja Polski uległa Holandii w inaugurującym meczu grupy D Mistrzostw Europy 1:2. Punktu pozbawił Biało-Czerwonych Wout Weghorst w 83. minucie spotkania.

Polska 2 – 1 Holandia: podsumowanie spotkania

Biało-Czerwoni rozegrali dobre spotkanie z silnym, europejskim rywalem. Z przebiegu gry Holendrzy byli lepsi, ale przez większość meczu bardzo nieskuteczni. Polacy mieli swoje zrywy i momenty w których udało się nawet zamknąć reprezentację Holandii na własnej połowie. W kluczowych sytuacjach brakowało odrobiny spokoju i chłodnej głowy.  Bardzo dobry występ zanotowali Wojciech Szczęsny, który obronił kilka trudnych piłek oraz Nicola Zalewski. Pomocnik był motorem napędowym drużyny i nie tylko był zaangażowany w akcjach ofensywnych. Świetnie neutralizował akcje Depaya, Dumfriesa czy w końcowej części spotkania Frimponga. Do poprawy w grze jest na pewno neutralizacja akcji przeciwnika. Holendrzy tworzyli sobie multum sytuacji, a często brakowało odpowiedniego doskoku do rywala. Przed Polakami “mecz o wszystko” z reprezentacją Austrii, która zagra już jutro z Francuzami.

Polska 2 – 1 Holandia: skrót meczu