Polecane

EURO 2024: Najciekawszy mecz 1/8 finału? Turcja eliminuje Austrię!

Turcja wygrała 2:1 z Austrią i zakwalifikowała się do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, gdzie zmierzy się z Holandią.

W marcu Austria wygrała z Turcją aż 6:1 w meczu towarzyskim. To jednak historia. Dzisiaj Turcja zdobyła pierwszego gola zaledwie 56 sekund po rozpoczęciu meczu. Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Merih Demiral. Gol ten jest drugim najszybciej strzelonym golem w historii turnieju. W pierwszej połowie Austriacy mieli szansę na wyrównanie za sprawą Baumgartnera, jednak zawodnik kilka razy się pomylił i koniec końców nie potrafił podpiąć swojej drużyny do respiratora.

Na początku drugiej połowy Marko Arnautović zupełnie niekryty oddał strzał, ale refleksem wykazał się Mert Gunok. Grupowi rywale Polaków raz po raz przeprowadzali ataki, jednak brakowało im ostatniego podania. W 59′ minucie Arda Guler podszedł do rzutu rożnego. Wrzucił piłkę na pole karne i.. Merih Demiral strzelił swojego drugiego gola w meczu! To nie powstrzymało Austrii, która wręcz gorączkowo szukała gola kontaktowego. To udało jej się w 66′ minucie. Stefan Posch przedłużył lot piłki, a z bliskiej odległości Gregoritsch dał nadzieję kibicom. Znowu Baumgartner miał swoje okazje, na co odpowiedział Baris Alper Yilmaz. Obaj panowie jednak nie wpisali się na listę strzelców. Piłkę meczową na głowie miał nie kto inny jak.. Baumgartner. Fenomenalną obroną wykazał się Mert Gunok. Turcja w ćwierćfinale!

02.07.2024, 1/8 finału EURO 2024, Red Bull Arena (Lipsk)

Austria 1 – 2 Turcja

Gregoritsch 66′ – Demiral 1′, 59′

Austria: Pentz – Posch, Danso, Lienhart, Mwene (46. Gregoritsch) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (65. Grillitsch), Baumgartner, Schmid (46. Prass) – Arnautović

Günok – Müldür, Bardakcı, Demiral, Kadıoğlu – Yüksek (58. Özcan), Ayhan – Yılmaz, Kökçü (83. Kahveci), Yıldız (78. Aktürkoğlu) – Güler (78. Yokuşlu)