Polecane

EURO 2024: Holandia pewnie melduje się w ćwierćfinale. Dublet rezerwowego (WIDEO)

Holandia wygrała z Rumunią 3:0 i zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2024! Dubletem popisał się rezerwowy Malen.

Początek spotkania był nieco zaskakujący, to Rumuni przeważali w pierwszym kwadransie. Obraz gry odmieniła indywidualna akcja Gakpo z 20. minuty. Holender otrzymał podanie na skrzydle, wbiegł w pole karne i uderzył po krótkim słupku otwierając wynik meczu.

Od tego momenty “Oranje” dominowali na boisku w Monachium. Podopieczni Koeamana powinni prowadzić wyżej do przerwy. Świetną szansę zmarnował m.in. Xavi Simons.

Po zmianie stron podopieczni Ronalda Koemana urządzili sobie festiwal niewykorzystanych szans. W 53. minucie niesamowity kocioł w polu karnym Nity. Ostatecznie nie ma drugiego gola. Swoich szans, na wpakowanie piłki do siatki, nie wykorzystali Donyell Malen oraz Memphis Depay.

Dziesięć minut później Gakpo cieszył się z dubletu, VAR jednak wykazał pozycję spaloną Holendra.

W 83. minucie dopięli swego “Oranje”! Na lewej stronie boiska przedarli się Memphis Depay oraz Cody Gakpo. Rumuni tylko obserwowali, licząc na opuszczenie przez piłkę boiska. Nic takiego jednak nie wydarzyło się, a dogranie Cody’ego Gakpo wykorzystał Donyell Malen.

Rezerwowy Malen zdążył jeszcze skompletować dublet. W doliczonym czasie gry przebiegł pół boiska i zachował zimną krew przed bramką Nity. Holandia zagrała najlepszy mecz podczas EURO 2024 i zagra w ćwierćfinale.