Aktualności

EURO 2024: Hiszpańska fiesta w Kolonii (WIDEO)

Reprezentacja Hiszpanii przegrywała z Gruzją, ale ostatecznie odniosła bardzo pewne zwycięstwo 4:1. “La Roja” w ćwierćfinale zmierzy się z Niemcami.

Hiszpanie od pierwszej minuty zepchnęli Gruzinów do skrajnej defensywy. Co kilka minut Mamardashvili musiał popisywać się niesamowitymi interwencjami. Pierwszy wypad podopiecznych Sagnola przyniósł im bramkę. W 18. minucie dośrodkował Kakabadze, a niefortunnym wybiciem popisał się Le Normand, który wpakował piłkę do własnej bramki. W taki sposób Hiszpanie stracili pierwszą bramkę podczas tego turnieju.

“La Roja” jednak nie schodziła ze swojego planu, ciągle naciskała na gruziński mur obronny. Wydawało się, że Mamardashvili będzie nie do pokonania, ale Rodri uderzył tak precyzyjnie z linii pola karnego, że nawet dwumetrowiec nie zdołał odbić tej piłki i był remis 1:1. Hiszpanie w statystykach miażdżyli swoich rywali, ale do przerwy był remis.

Hiszpanie po przerwie kontynuowali swój nieustanny napór, który szybko został nagrodzony. Najpierw strzał Yamala z rzutu wolnego wybronił Mamardashvili, ale kilkanaście sekund później Yamal dośrodkował na nos wchodzącego Fabiana Ruiza, który głową wyprowadził podopiecznych De La Fuente na prowadzenie.

Hiszpanie mimo prowadzenia nie przestawali atakować. Gruzini z każdą minutą mieli mniej sił i podopieczni De La Fuente bardzo łatwo stwarzali sobie kolejne okazje. Na 3:1 po indywidualnej akcji podwyższył Nico Williams. Wynik ustalił Dani Olmo w 83. minucie.