Aktualności

EURO 2024: Hiszpania zdemolowała Chorwacje (WIDEO)

Hiszpania w świetnym stylu pokonała Chorwację 3:0. “La Roja” ustaliła wynik już do przerwy po bramkach Moraty, Fabiana Ruiza i Carvajala.

Na otwarcie worka z bramkami w Berlinie trzeba było czekać do 29. minuty. Fabian Ruiz zagrał “w uliczkę” do Alvaro Moraty a kapitan Hiszpanów w sytuacji sam na sam pokonał Livakovicia strzałem po ziemi. Trzy minuty później było już 2:0. Ten, który asystował przy pierwszej bramce pokręcił obrońcami na linii pola karnego i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. Chorwaci mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale przestrzelił Gvardiol. “La Furia Roja” tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zdobyła trzecią bramkę. Po rozegraniu rzutu rożnego dośrodkował Lamine Yamal, a najlepiej w polu karnym zachował się Dani Carvajal.

Po przerwie jako pierwsi stuprocentową okazję mieli Hiszpanie. Lamine Yamal nie pokonał jednak Livakovicia. Chorwaci nie mogli uwierzyć, jak nie zdobyli bramki w 56. minucie. Wielkie zamieszanie w polu karnym Unaia Simona i Cucurella wślizgiem “wybronił” strzał Stanisicia. Po tej sytuacji nie działo się wiele w drugiej połowie oprócz 80. minuty. Niefrasobliwość bramkarza i obrońców Hiszpanii doprowadziły do faulu na Petkoviciu i podyktowaniu rzutu karnego dla Chorwacji. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał zatrzymał Unai Simon. Do piłki pierwszy doszedł Perisić, który zagrał do Petkovicia a ten wbił piłkę do siatki. VAR orzekł jednak, że Perisić za szybko wbiegł w pole karne więc Chorwaci nie zdobyli w tym meczu nawet honorowej bramki.