Aktualności

EURO 2024: Francja w ćwierćfinale! Zdecydował samobój (WIDEO)

Reprezentacja Francji wygrała z Belgią 1:0 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024! Zdecydował gol samobójczy w 85. minucie.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji pod bramkami obydwu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola. Najlepszą okazję w pierwszej połowie Belgowie mieli po dośrodkowaniu z rzutu wolnego De Bruyne, które przerodziło się w strzał. Refleksem popisał się jednak Maignan. Francuzi najbliżej zdobycia bramki byli po główce Thurama, któremu dośrodkowywał Kounde.

Nieco więcej działo się od początku drugiej połowy. Tchouameni był bardzo blisko szczęścia po uderzeniu z dystansu. Francuzi coraz częściej znajdowali się w polu karnym Casteelsa.

Belgowie odpowiedzieli za sprawą Carrasco, który już miał uderzać w sytuacji sam na sam, ale w ostatnim momencie Theo Hernandez wślizgiem zablokował próbę strzału.

Wszyscy na stadionie szykowali się już do dogrywki, gdy w 85. minucie Francuzi zdobyli decydującą bramkę. Rozegranie przed polem karnym, zagranie do Kolo Muaniego, który obrócił się w “szesnastce” uderzył a piłka odbiła się od uda Verthongena i zmyliła bramkarza. Tedesco dopiero w tym momencie zdecydował się na zmiany, ale zabrakło już Belgom czasu.