Aktualności

EURO 2024: Anglia w ćwierćfinale! Dramatyczne spotkanie z dogrywką (WIDEO)

Anglia po dogrywce pokonała Słowację 2:1 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024. Nasi południowi sąsiedzi prowadzili, ale do szczęścia zabrakło im dwóch minut.

Początek spotkania już pokazał, że to nie będzie proste spotkanie dla reprezentacji Anglii. Lukas Haraslin wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. To ostrzeżenie nie zmobilizowało jednak podopiecznych Southgate’a. W 25. minucie Słowacy objęli prowadzenie. Genialna akcja Kucki, Streleca i Schranza. Ten ostatni w znalazł się w sytuacji sam na sam i zdobył swoją trzecią bramkę w tym turnieju.

Przez pierwsze 45. minut Anglicy nie oddali celnego strzału! Poczynania “Synów Albionu” podsumowuje strzał Trippiera.

Po przerwie to była kilkukrotnie szybsza Anglia. Bramkę tuż po przerwie zdobył Foden, ale w momencie podania był na pozycji spalonej.

Wkrótce Anglicy mogli przegrywać już dwoma bramkami. Kolejny błąd defensywy Anglików! Marc Guéhi podaje wprost pod nogi Strelca, który uderza z niemalże środka, widząc wysuniętego Jordana Pickforda, ale minimalnie chybił.

Opadł impet reprezentacji Anglii, z którą weszli w drugą połowę. Dopiero w 81. minucie w słupek trafił Rice uderzając z dystansu. “Synowie Albionu” przez 90 minut nie potrafili oddać celnego strzału, ale zrobili to w czasie doliczonym i od razu skapitulował Dubravka. Aut na wysokości pola karnego, przedłużona piłka, do której dopada Jude Bellingham i przewrotką trafia do siatki. Słowakom zabrakło 90 sekund, aby awansować do ćwierćfinału.

Słowacy nie otrząsnęli się po straconej bramce i w pierwszej minucie dogrywki już przegrywali. Piąstkował Dubravka, kiks który trafia na głowę Toneya. Rezerwowy napastnik zgrał do Kane’a i ten z bliska głową trafił do siatki.

Przez całą drugą połowę dogrywki Anglicy bronili się nisko we własnym polu karnym. Słowacy nie zdołali jednak doprowadzić do konkursu rzutów karnych.