Polecane

EURO 2024: Anglia skromnie pokonuje Serbię (WIDEO)

Reprezentacja Anglii pokonała Serbię 1:0 w swoim pierwszym meczu EURO 2024. Wynik już w 13. minucie ustalił Jude Bellingham.

Anglicy usypiali swoich rywali przejmując piłkę od początku spotkania. Zaskoczyli Serbów w 13. minucie. Dośrodkowanie Saki na bramkę zamienił Jude Bellingham. Podopieczni Southgate’a początkowo chcieli pójść za ciosem, ale pod koniec pierwszej połowy oddali piłkę Serbom. Po zmianie stron trwała lekka senność Anglików. Serbia nie potrafiła jednak przekłuć swojej przewagi na realne zagrożenie. Próbowali Vlahović, Mitrović, Tadić, ale wszystko to były próby niecelne lub łatwe do obronienia przez Pickforda.  Najlepszą szansę miała jednak Anglia. Kopia akcji bramkowej i Harry Kane główkował tylko w poprzeczkę po wrzutce Bowena. Ostatecznie “Synowie Albionu” wygrywają 1:0.