EURO 2024

Czechy 1-2 Turcja skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (26.06.2024)

Turcja wygrała z Czechami 2:1 i z drugiego miejsca awansowała do fazy pucharowej EURO 2024. Podopieczni Montelli mieli ułatwione zadanie, ponieważ Czesi od 20. minuty grali w osłabieniu.

Czechy 1-2 Turcja: podsumowanie spotkania

Przed tym spotkaniem sprawa była bardzo prosta. Tylko zwycięstwo dawało Czechom wyjście z grupy. Spotkanie rozpoczęło się jednak fatalnie. Już w 20. minucie Anton Barak zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 51. minuty. Calhangolu otrzymał piłkę w polu karnym i bez przyjęcia uderzył piekielnie mocno i precyzyjnie. Czesi zdołali odpowiedzieć za sprawą Soucka, który najprzytomniej zachował się w polu karnym. Ostatnie słowo należało jednak do Turcji. Po indywidualnym rajdzie Tosun ustalił wynik spotkania i przypieczętował awans Turcji.

Czechy 1-2 Turcja: skrót meczu