Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia nie zawiodła! Nowy wicelider (WIDEO)

Jagiellonia Białystok jest już tuż za plecami liderów PKO Ekstraklasy.

Mistrzowie Polski w miniony czwartek pewnie pokonali 2:0 Petrocub w drugiej kolejce Ligi Konferencji. Dwa trafienia dał Afimico Pululu. Nie było zbyt wiele czasu na świętowanie, bowiem już w niedzielę "Jagę" czekało kolejne ligowe starcie z Koroną Kielce.

Podopieczni Adriana Siemieńca od samego początku chcieli narzucić swoje warunki. Już w dziewiątej minucie prowadzenie gospodarzom dał Nene.

Po zamianie stron Korona niespodziewanie dość szybko wyrównała za sprawą trafienia Adriana Dalmeu. Stan remisowy mieliśmy jednak... zaledwie przez minutę, prowadzenie Jagiellonii dał ponownie Jesus Imaz.

Decydujący cios i to jaki zadał Darko Czurlinow!

Jagiellonia wygrywa 3:1 i wykorzystała remis Rakowa Częstochowa, wchodząc na drugą pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy. Korona jest natomiast tuż nad strefą spadkową.