
Oficjalnie: Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii
Klub poinformował o tej zmianie na swojej stronie internetowej.
Piotr Nowak objął stery w białostockim klubie na przełomie 2021 i 2022 roku, podpisując 1,5-roczny kontrakt. Choć oczekiwania były spore, to 57-latek zawiódł na tym stanowisku, przez co "Jaga" długo musiała walczyć o utrzymanie, a rozgrywki ligowe zakończyła dopiero na 12. lokacie w tabeli.
Sternicy "Dumy Podlasia" podjęli więc decyzję o zwolnieniu Nowaka, który - jak informuje "Przegląd Sportowy" - od kilku dni pozostawał nieuchwytny, kompletnie nie angażując się w życie drużyny. W oficjalnym komunikacie klubu czytamy:
- Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna w sezonie 2021/2022 było ostatnim, w którym na ławce Jagiellonii Białystok w roli pierwszego trenera zasiadał Piotr Nowak. Pochodzący z Pabianic szkoleniowiec nie poprowadzi Żółto-Czerwonych w nadchodzących rozgrywkach.
Z Piotrem Nowakiem na ławce Jagiellonia Białystok przystąpiła do piętnastu spotkań ligowych. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami, w siedmiu przypadkach końcowym rezultatem był remis, a pięć zakończyło się porażką białostoczan.
Wraz z trenerem Nowakiem sztab Jagiellonii Białystok opuszcza Michał Adamczewski, który pełnił na przestrzeni rundy wiosennej funkcję trenera przygotowania fizycznego.
Panowie, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej.
-
EkstraklasaOficjalnie: Cracovia ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 4 czerwca 2025, 17:40
-
EkstraklasaLiczne odejścia z Jagiellonii Białystok!
Wiktor Palmowski / 3 czerwca 2025, 16:19
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12
-
EkstraklasaOficjalnie: Pierwszy letni transfer Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 maja 2025, 21:21
-
EkstraklasaGala Ekstraklasy 2025: zwycięzcy ogłoszeni!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 7:55
-
EkstraklasaGoncalo Feio opuścił Legię Warszawa. Media: Dlatego zakończono współpracę
Kamil Gieroba / 26 maja 2025, 10:32