Oficjalnie: Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii

Nowak

jagiellonia.pl

Klub poinformował o tej zmianie na swojej stronie internetowej.

Piotr Nowak objął stery w białostockim klubie na przełomie 2021 i 2022 roku, podpisując 1,5-roczny kontrakt. Choć oczekiwania były spore, to 57-latek zawiódł na tym stanowisku, przez co “Jaga” długo musiała walczyć o utrzymanie, a rozgrywki ligowe zakończyła dopiero na 12. lokacie w tabeli.

Sternicy “Dumy Podlasia” podjęli więc decyzję o zwolnieniu Nowaka, który – jak informuje “Przegląd Sportowy” – od kilku dni pozostawał nieuchwytny, kompletnie nie angażując się w życie drużyny. W oficjalnym komunikacie klubu czytamy:

Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna w sezonie 2021/2022 było ostatnim, w którym na ławce Jagiellonii Białystok w roli pierwszego trenera zasiadał Piotr Nowak. Pochodzący z Pabianic szkoleniowiec nie poprowadzi Żółto-Czerwonych w nadchodzących rozgrywkach.

Z Piotrem Nowakiem na ławce Jagiellonia Białystok przystąpiła do piętnastu spotkań ligowych. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami, w siedmiu przypadkach końcowym rezultatem był remis, a pięć zakończyło się porażką białostoczan.

Wraz z trenerem Nowakiem sztab Jagiellonii Białystok opuszcza Michał Adamczewski, który pełnił na przestrzeni rundy wiosennej funkcję trenera przygotowania fizycznego.

Panowie, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej.

Byłego reprezentanta Polski zastąpi najprawdopodobniej Maciej Stolarczyk lub Artur Derbin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.