

Liverpool Echo: Coutinho otrzyma medal, jeśli Liverpool wygra w finale Ligi Mistrzów
Jak informuje "Liverpool Echo", Philippe Coutinho ma otrzymać medal za ewentualną wygraną Liverpoolu w sobotnim finale Ligi Mistrzów.
Coutinho jest jednym z 25 piłkarzy, którzy reprezentowali Liverpool w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Włodarze The Reds postanowili docenić wkład Brazylijczyka w tegorocznej kampanii europejskich rozgrywek, mimo że odszedł on w styczniu do Barcelony za 142 miliony funtów. Liverpool niechętnie zgodził się na sprzedaż swojego pomocnika po tym jak zażądał on transferu w zimowym okienku transferowym. Z uwagi na to, że Coutinho reprezentował brytyjski klub w fazie grupowej LM nie mógł potem wystąpić w fazie pucharowej dla Barcelony.
Regulamin UEFA stanowi, że zwycięzca rozgrywek otrzymuje 40 złotych medali, natomiast finalista 30 srebrnych. Sposób rozdania medali jest w całości decyzją klubu.
Były gracz m.in Interu Mediolan zdobył dla The Reds pięć bramek w fazie grupowej wliczając w to hattricka przeciwko Spartakowi Moskwa w ostatnim grudniowym meczu na Anfield Road, gdzie był kapitanem zespołu. Jurgen Klopp zawsze podkreślał, że nie żywi urazy do Brazylijczyka i powinien on otrzymać medal za swoje występy w Lidze Mistrzów.
źródło: liverpoolecho.co.uk
-
AktualnościOficjalnie: Cruz Azul z Pucharem Mistrzów CONCACAF
Wiktor Palmowski / 2 czerwca 2025, 18:11
-
1. liga polska typyOficjalnie: Wisła Płock wraca do ekstraklasy!
Wiktor Palmowski / 1 czerwca 2025, 20:37
-
Liga MistrzówLiga Mistrzów: Historyczny triumf PSG
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 22:52
-
AktualnościOficjalnie: Powołania Probierza na czerwcowe mecze kadry!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 19:07
-
AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26
-
EkstraklasaEkstraklasa: Sezon zakończony – tryumf Poznania potwierdzony!
Wiktor Palmowski / 25 maja 2025, 12:52