Telewizyjny hit! Polsat przejmuje Eleven

elevensports.pl

Eleven Sports oraz Polsat nawiązały współpracę strategiczną na polskim rynku. Kwota transakcji wyniosła 38 milionów euro.

Telewizja Polsat wykupiła 50 procent plus jeden udział w polskiej spółce Eleven Sports Network za kwotę 38 mln euro. Fani Eleven nie muszą się niczym obawiać, bowiem nadal będą mogli cieszyć się z oglądania topowych rozgrywek europejskich takich jak Bundesliga, LaLiga, Serie A, FA Cup czy też wyścigi Formuły 1. Powstanie nowy zarząd spółki Eleven Sports Network, w którym zasiądzie po dwóch przedstawicieli Polsatu i Eleven Sports. Prezesem zostanie Maciej Stec, dotychczasowy członek zarządu Cyfrowego Polsatu a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy dyrektor zarządzający ESN, będzie pełnił funkcję CEO.

„Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 procent plus jeden udział w kapitale zakładowym Eleven Sports Network. Łączna cena nabywanych w ramach Umowy Udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro” – przedstawia komunikat

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych – rzekł Marc Watson, Executive Chairman i CEO telewizji Eleven Sports.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.