blank
fot.
Udostępnij:

Przegląd strojów Premier League na sezon 2022/23

Klubowe koszulki mają coraz większe znaczenie. Już teraz piłkarskie trykoty wchodzą do streetwear'u, a producenci tacy jak Adidas, Nike oraz Puma prześcigają się w coraz to różniejszych, ciekawszych, ładniejszych pomysłach na ubrania dla piłkarzy oraz kibiców. Zapraszam na przegląd strojów na nowy sezon w Premier League. Zajmiemy się najciekawszymi projektami z angielskiej ekstraklasy.

AFC Bournemouth

Kluby, które od dziesiątek lat są uzależnione od pasów, muszą szukać nowej konwencji na kontynuowanie tradycji. Takimi klubami były zawsze Barcelona i Atletico, które rok w rok robią koszulki z pasami, jednak próbują to jakoś urozmaicać. To właśnie zrobiło Bournemouth. Zamiast prostych pionowych pasów, także pionowe - zygzaki. Umbro świetnie przygotowało koszulki "Wisienek".

Arsenal F.C.

Domowe koszulki jak zwykle czerwone. Coraz częściej widzimy producentów idących w stronę koszulek retro. Tak właśnie zrobił Adidas w przypadku Arsenalu. "Kanonierzy" tradycyjnie z białymi rękawkami. Do tego doszedł kołnierzyk z zygzakiem, który jest widoczny także na getrach domowej koszulki. Niemiecka firma postawiła na minimalizm.

Brentford F.C.

"Pszczoły" zdecydowały się na bardzo nietypowy ruch. Klub ogłosił, iż żeby oszczędzić pieniądze fanom, nie zmienią koszulki na nowy rok. Zobaczymy ich więc znów w starych trykotach. Drużyna z Brentford Community Stadium wystąpi w biało-czerwonych pasach.

Chelsea F.C.

Londyńska Chelsea nie zaskoczyła nas w tym sezonie. Całkowicie niebieski trykot z biało-turkusowym wzorem na kołnierzu. Wzór ten przedstawia lwa, który pojawił się też na przedmeczowej koszulce drużyny ze Stamford Bridge. Szablon nałożony na niebieską część stroju pochodzi z katalogu Nike.

Leicester City F.C.

Leicester kontynuuje współpracę z Adidasem. W tym roku podobna koszulka do Arsenalu, jednak widzimy inny typ kołnierza, bez wzoru. Postawiono na prostotę, udało im się to. Trykot jest schludny. Sponsor także nie szpeci koszulki. Wszystko jest na swoim miejscu. Oprócz granatu oraz białego mamy także złote elementy, które widnieją na koszulkach "Lisów" od paru lat.

Liverpool F.C.

Prościej się nie dało. Nike przygotowało po prostu czerwoną koszulkę dla Liverpoolu. Mamy jedynie białe elementy takie jak sponsorzy czy herb klubu. Koszulka jest schludna, jednak nie pokazuje nam nic ciekawego. Strój jest lekko ciemniejszy niż ta zeszłoroczny. Gdy zbliżmy się do koszulki, widzimy wzór w kratkę, który nie rzuca się w mocno w oczy.

Manchester City

Niebieska część Manchesteru przygotowała niesamowicie ciekawe koszulki. Wyróżniają się one od poprzednich. Mamy tu tradycyjny, czysty błękit. Na kołnierzyku oraz mankietach mamy bordowo-czerwone paski, które wyróżniają się na tle błękitu trykotu. Do tego mamy niecodzienny, wyśrodkowany herb i logo sponsora. Koszulka prosta, lecz ciekawa.

Manchester United

Druga drużyna z Manchesteru także się popisała. Mamy kołnierzyk z trójkątnym wzorem. Tradycyjna, czerwona koszulka z nałożonymi pasami w innym odcieniu czerwonego. Herb w tarczy podobnie jak w sezonie 19/20. Strój odważny, także w stylu retro. Adidas popisał się swoją wyobraźnią i stworzył strój, który można kochać, bądź nienawidzić.

Southampton F.C.

Święci przygotowali kontrowersyjny strój. Według wielu fanów angielskiej ekstraklasy jest to jedna z gorszych koszulek w ostatnich latach. Mamy tutaj białą koszulkę z czerwonym pasem na środku, wyśrodkowany herb oraz logo sponsora. Na to nałożony został wzór zaczerpnięty ze słupków na St. Mary's Park. Na środku mamy wielkie logo bukmachera, który psuje całą symetryczność stroju.

Tottenham Hotspur F.C.

Kolejną ekipą są koguty. Tradycyjna biała koszulka z tradycyjnym sponsorem. Jedynym twistem odbiegającym od zeszłorocznej koszulki są mankiety oraz kołnierz. Są to jaskrawożółto-ciemnogranatowe pasy. Trykot nie odbiega od tych poprzednich. Do tego dochodzą jak zwykle granatowe spodenki.

West Ham United F.C.

Ostatnim klubem, jakiemu się przyjrzymy to "Młoty". Umbro zdecydowało się na nawiązanie do przeszłości. Strój z lat 1991-1993 miał takie same, skośne pasy przy rękawach koszulki. Kolory się nie zmieniły, jednak jest to jeden z ciekawszych pomysłów na koszulki, jakie zobaczymy w zbliżającym się sezonie Premier League.


Samuel Bradtke
Data publikacji: 8 lipca 2022, 9:00
Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.