Goncalo Feio | Legia Warszawa 2024
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Legia remisuje z Górnikiem (WIDEO)

Legia Warszawa zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście prowadzili po bramce Lukoszka, wyrównał Pankov.

Goncalo Feio zamieszał w składzie Legii, zmienił również formację na czwórkę obrońców. Początek spotkania nie ułożył się jednak po myśli Portugalczyka. W 8. minucie nieodpowiedzialne zachowanie Luquinhasa we własnym polu karnym i po zagraniu ręką sędzia musiał podyktować rzut karny. Z 11-metrów prowadzenie Górnikowi dał Lukoszek.

Wyróżniającym się piłkarzem Legii do przerwy był Vinagre. Najpierw o kilka centymetrów pomylił się uderzając z dystansu, a w 35. minucie dobrze wykonał rzut rożny. Pankov świetnie uderzył głową i doprowadził do remisu.

Po zmianie stron jedyne zagrożenie powstało po próbach z dystansu w końcówce meczu. Najpierw uderzał Podolski i piłka po rykoszecie minęła słupek o kilka centymetrów. Kilka minut później Vinagre znów sprawdził Szromnika.

W jednym z klasyków Ekstraklasy Legia remisuje z Górnikiem. Goncalo Feio zdobywa zaledwie punkt w ostatnich trzech spotkaniach. Legia ma po dziesięciu spotkaniach piętnaście punktów, Zabrzanie trzy oczka mniej.