Josep Guardiola wróci na stanowisko trenera
Pep Guardiola były reprezentant Hiszpanii, oraz poprzedni trener FC Barcelony zapowiedział powrót na ławkę trenerską. Nie ujawnił drużyny, którą miałby prowadzić.
42-letni szkoleniowiec zrobił sobie przerwę odchodząc z końcem ubiegłem sezonu z FC Barceolony. Jego stanowisko objął Tito Vilanova. Od maja, kiedy Guardiola opuścił "Barce" jest bez pracy i przebywa ze swoją rodziną w Nowym Jorku.
Wracam w następnym sezonie, wciąż jestem młody. Zrobiłem sobie przerwę, ponieważ potrzebowałem innego życia, moja rodzina też na to zasłużyła - przyznał Guardiola.
To byłby brak szacunku z mojej strony, gdybym mówił o klubach, które mają trenerów.
To zaszczyt, że pomyślał o mnie kraj, mający na koncie wiele tytułów mistrza świata. Zawsze uważałem jednak, że reprezentację narodową powinien prowadzić rodzimy trener - powiedział były trener Barcelony.
Trenerem 2012 roku został w plebiscycie FIFA Vicente del Bosque, który obronił tytuł Mistrza Europy z reprezentacją Hiszpanii.
-
AktualnościOficjalnie: Cruz Azul z Pucharem Mistrzów CONCACAF
Wiktor Palmowski / 2 czerwca 2025, 18:11
-
1. liga polska typyOficjalnie: Wisła Płock wraca do ekstraklasy!
Wiktor Palmowski / 1 czerwca 2025, 20:37
-
AktualnościOficjalnie: Powołania Probierza na czerwcowe mecze kadry!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 19:07
-
AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
AktualnościSzok w Górniku! Jan Urban zwolniony, następca wybrany
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 13:34