Oko na rodaka: Siódme ligowe trafienie Damiana Kądziora

Kądzior

Damian Kądzior / fot. Mikołaj Barbanell

Damian Kądzior strzelił w dzisiejszym spotkaniu z Interem Zaprešić swojego drugiego gola w 2020 roku, a siódmego w obecnym sezonie chorwackiej ekstraklasy.

Siedem bramek w 19 występach ligowych – tak wygląda bilans Damiana Kądzior w Dinamie Zagrzeb w tym sezonie. Polski skrzydłowy w dzisiejszym spotkaniu z Interem Zaprešić strzelił kolejnego gola dla swojego zespołu. Doliczając rozgrywki Pucharu Chorwacji, było to jego dziesiąte trafienie w klubie w tym sezonie. Jego zespół ostatecznie zdołał wygrać 3:2 i umocnić się na prowadzeniu w tabeli tamtejszej ekstraklasy. Kądzior, co cieszy, zagrał cały mecz.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Bułgaria

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 86 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Etyrem Wielkie Tyrnowo.

Chorwacja

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 3:2 ligowym meczu z Interem Zaprešić. Zagrał cały mecz.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Olympiakósem Nikozja.

Dania

Rafał Kurzawa (Esbjerg fB – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Lyngby BK.

Francja

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain – Ligue 1) – poza kadrą meczową na mecz ligowy z Girondis Bordeaux.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Panetolikosem.

Damian Szymański (AÉK Ateny – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z ÓFI Kreta.

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Olympiakósem Pireus.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z CP Villarrobledo.

Marcel Lizak (RCD Espanyol B – trzecia liga) – z powodu kontuzji nie wystąpił w przegranym 0:2 ligowym meczu z CF La Nucía.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra  – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z CD Calahorra.

Islandia

Robert Błąkała (Vestri – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 mecz Pucharu Ligi z Víkingurem Ólafsvík.

Maciej Majewski (Grindavík – druga liga) – wszedł w przerwie przegranego 0:5 ligowego meczu z Þór Akureyri.

Niemcy

Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Augsburgiem.

Rumunia

Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Universitatea Craiova.

Szkocja

Patryk Klimala (Celtic FC – Premiership) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:1 z Kilmarnock.

Turcja

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Gençlerbirliği.

Konrad Michalak (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Gençlerbirliği.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Gençlerbirliği.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Filip Jagiełło (Genoa CFC 1893 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:3 z Lazio.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona FC – Serie A) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Livorno.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Livorno.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.