Oko na rodaka: Mateusz Praszelik zadebiutował w Serie A

hellasverona.it

Bardzo szybko okazję do debiutu we włoskiej Serie A otrzymał Mateusz Praszelik. Sprowadzony przed kilkoma dniami ze Śląska Wrocław do Hellasu Verona polski pomocnik pojawił się na boisku w końcówce przegranego spotkania z Juventusem.

Mateusz Praszelik zadebiutował w barwach Hellasu Verona już przy pierwszej możliwej okazji. Już to jest dobrym prognostykiem jeśli chodzi o przyszłość Polaka w nowym klubie. Mecz z Juventusem wypożyczony ze Śląska Wrocław pomocnik rozpoczął co prawda na ławce, jednak pojawił się na placu gry w 84. minucie zmieniając Ivana Ilicia. Kilka minut po wejściu na boisko Praszelik przechwycił futbolówkę w środku pola i pokusił się o uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się finalnie od nogi jednego z defensorów i minęłą słupek bramki miejscowych. Juventus ostatecznie wygrał 2:0 dzięki trafieniom Dušana Vlahovicia i Denisa Zakarii, przez co awansował na czwartą pozycję w tabeli. Cały mecz w bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny. W kadrze meczowej Hellasu zabrakło z kolei Pawła Dawidowicza, który leczy groźną kontuzję kolana. Po 24. rozegranych spotkaniach Hellas zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli. Ich strata do szóstego miejsca, które daje prawo gry w europejskich pucharach, wynosi zaledwie sześć punktów.

Podsumowanie występów polskich piłkarzy w ligach zagranicznych (6 lutego)

Australia

Filip Kurto (Macarthur FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Wellington Phoenix.

Austria

Kamil Piątkowski (Red Bull Salzburg – Bundesliga) – cały mecz na ławce w wygranym 3:1 meczu Pucharu Austrii z LASK Linz.

Francja

Marcin Bułka (OGC Nice-Côte d’Azur – Ligue 1) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Clermont Foot.

Karol Fila (RC Strasbourg – Ligue 1) – wszedł na boisko w doliczonym czasie wygranego 1:0 ligowego meczu z Nantes.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – wszedł na boisko w 81. minucie i dostał żółtą kartkę w przegranym 0:2 ligowym meczu z Lorient.

Grecja

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Apóllonem Smýrnis.

Hiszpania

Mateusz Kania (Real Balompédica Linense – Primera División RFEF) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Atlético Sanluqueño.

Indie

Ariel Borysiuk (Chennaiyin FC – Liga Zawodowa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Mumbai City FC.

Łukasz Gikiewicz (Chennaiyin FC – Liga Zawodowa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Mumbai City FC.

Niemcy

Bartosz Białek (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – wszedł na boisko w 65. minucie wygranego 4:1 ligowego meczu z Greuther Fürth.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Holstein Kiel.

Jakub Piotrowski (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Holstein Kiel.

Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt 98 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:5 ligowy mecz z HSV.

Martin Kobylański (Eintracht Braunschweig – 3. Liga) – wszedł na boisko w 81. minucie zremisowanego 2:2 ligowego meczu z TSV 1860 München.

Szkocja

Mateusz Żukowski (Rangers FC – Premiership) – poza kadrą meczową na przegrany 0:5 ligowy mecz z Heart of Midlothian.

Turcja

Mateusz Lis (Altay SK – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:0 ligowym meczu z Göztepe.

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Gençlerbirliği

Jakub Szumski (BB Erzurumspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Manisa FK.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Sassuolo.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Juventusem.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Venezią.

Iwo Kaczmarski (Empoli FC – Serie A) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Bologną.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:2 z Udinese.

Mateusz Praszelik (Hellas Verona FC – Serie A) – wszedł na boisko w 84. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Juventusem. Był to jego debiut w nowym klubie.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Empoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus FC – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Hellasem Verona.

Kacper Urbański (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Empoli.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Atalantą.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 88 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Venezią.

Szymon Żurkowski (Empoli FC – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Bologną.

Dorian Ciężkowski (US Cremonese – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 3:2 z Monzą.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Pordenone.

Michał Lewandowski (ACR Messina – Serie C) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Bari.