Oko na rodaka: Gol Radosława Murawskiego z rzutu karnego

Zakończona ligowa sobota była nieco inna od poprzednich. Nie zaobserwowaliśmy tak dużo bramek polskich zawodników, do czego mogliśmy się już przyzwyczaić. Jedynym Polakiem, który strzelił bramkę poza granicami naszego kraju był Radosław Murawski. Prócz niego, asysty zanotowali Robert Lewandowski i Sebastian Boenisch.

Radosław Murawski strzelił dzisiaj swojego trzeciego gola w tureckiej ekstraklasie. Dwa z nich, w tym ten dzisiejszy, padł po wykorzystanym rzucie karnym. Jego zespół długo toczył wyrównany bój z Çaykur Rizesporem, jednak w końcówce lepiej zaprezentowali się piłkarze Denizlisporu. Najpierw, w 86. minucie bramkę strzelił Óscar Estupiñán, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik przypieczętował właśnie Murawski. Wraz z 25-letnim pomocnikiem, cały mecz rozegrał również bramkarz Adam Stachowiak. Ich zespół po dwunastu kolejkach ma na koncie 14 punktów i plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli ligowej.

Robert Lewandowski dzisiaj gola nie strzelił, choć jak zwykle miał ku temu wiele okazji. Mimo to dołożył on swoją cegiełkę do zdecydowanego zwycięstwa nad Fortuną Düsseldorf. Kapitan reprezentacji Polski asystował przy czwartym trafieniu dla swojego zespołu. Była to jego pierwsza asysta w tym sezonie Bundesligi. Asystę zaliczył również zapomniany już były reprezentant Polski. Występujący w drugoligowym austriackim Floridsdorfer AC Sebastian Boenisch asystował przy jednej z bramek dla swojego zespołu.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Arsenalem.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Wolverhampton.

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Tottenhamem.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Swansea City.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Preston North End.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Luton Town.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Birmingham City FC.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Luton Town.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Luton Town.

Austria

Sebastian Boenisch (Floridsdorfer AC – 2. Liga) – asysta i żółta kartka w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z FC Juniors OÖ.

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer AC – 2. Liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z FC Juniors OÖ.

Belgia

Rafał Pietrzak (Royal Excel Mouscron – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z KRC Genk.

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) –poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Royal Excel Mouscron.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Łokomotiwem Płowdiw.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 83. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Łokomotiwem Płowdiw.

Chorwacja

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z NK Varaždin.

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 78. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Lokomotivą Zagrzeb.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – wszedł w przerwie wygranego 1:0 ligowego meczu z NK Varaždin.

Cypr

Mateusz Szczepaniak (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 72. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Omonią Nikozja.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz ze Strasbourgiem.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Olympiacosem.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk (Ballyclare Comrades FC – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Queens University.

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – mecz jego zespołu został przełożony.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Hokkaido Consadole Sapporo.

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League, Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Gambą Osaka.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:4 ligowym meczu z Bayernem.

Rafał Gikiewicz (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Borussią Mönchengladbach.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 79 minut w przegranym 0:4 ligowym meczu z Bayernem.

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut i asysta w wygranym 4:0 ligowym meczu z Fortuną Düsseldorf.

Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z SC Freiburg.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 2. Bundesliga) – 82 minuty w przegranym 3:6 ligowym meczu z Holstein Kiel.

Martin Kobylański (Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 3. Liga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Chemnitzer FC.

Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z FC Würzburger Kickers.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Sonnenhof Großaspach.

Rosja

Konrad Michalak (Achmat Grozny – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z FK Orenburg.

Damian Szymański (Achmat Grozny – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z FK Orenburg.

Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z FK Rostow.

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Dinamo Moskwa.

Rumunia

Łukasz Gikiewicz (FCSB Bukareszt – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Astrą Giurgiu.

Rafał Zaborowski (Viitorul Pandurii Târgu Jiu – druga liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Ripensią Timișoara.

Słowacja

Jakub Kiwior (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z FC Nitra.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z FC Nitra.

Mateusz Zachara (FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z FC ViOn Zlaté Moravce.

Turcja

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:0 ligowym meczu z Çaykurem Rizespor. Zagrał cały mecz.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Çaykurem Rizespor.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Trabzonsporem.

Walia

Arkadiusz Piskorski (Rhyl FC – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Bangor City FC.

Włochy

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z AC Milan.

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – 85 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Napoli.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z AC Milan.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Atalantą.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Juve Stabia.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Juve Stabia.

Jan Jurczak (Pordenone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z Perugią.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Virtusem Verona.