Pewne zwycięstwo Lechii

Flavio Paixao (Lechia Gdańsk) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym boisku pokonała ŁKS Łódź 3:1. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Paixao, a jedną bramkę dołożył Haraslin. Dla ŁKSu trafił Sobociński.

Początek pierwszej połowy należał do Lechii, ale to goście jako pierwsi trafili do siatki. W 9. minucie po rzucie wolnym trafił Sobociński, który wykorzystał swoje dobre ustawienie po strąceniu piłki głową przez Łukasika. Kolejnych kilka minut to dominacja podopiecznych Kazimierza Moskala i szanse na podwyższenie wyniku, jednak najpierw zbyt długo czekali z oddaniem strzału, a chwilę później po kontrze spudłował Ramirez. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w tym przypadku. Najpierw w 23. minucie wyrównanie dał Haraslin, a pięć minut później Kubicki zagrał za plecy obrońców, tam znalazł się Paixao i wyprowadził Lechię na prowadzenie.

Druga połowa to bezdyskusyjna dominacja Lechii, która przyniosła wiele zagrożenia pod bramką Malarza. Pierwsza sytuacja została jeszcze obroniona przez byłego bramkarza Legii, ale już chwilę później musiał wyciągać piłkę z bramki. Zagranie z głębi pola od Kubickiego do Paixao, a Portugalczyk lobem podwyższył wynik. W drugiej połowie Lechiści zdobyli jeszcze dwie bramki, ale nie zostały one uznane, bo były minimalne spalone.