Królewscy lepsi w starciu z Sociedad! Modrić zawodnikiem meczu

realmadryt.com

Na Santiago Bernabeu Królewscy mierzyli się z Realem Sociedad w ramach 14. kolejki La Ligi Santander. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a na listę strzelców wpisali się Benzema, Valverde, Modrić oraz Jose.

Mecz ten zapowiadał się nie zwykle ciekawie ze względu na aktualną formę obu ekip jak i ich poprzednie bezpośrednie starcia. Warto przypomnieć, że w ostatnich kolejkach Królewscy notowali zwycięstwa do zera, zaś goście prezentują się świetnie na terenach przeciwników. Już w drugiej minucie fatalny błąd, można rzec błąd juniorski popełnił Sergio Ramos, który źle ocenił sytuacje. Podanie skierowane przez niego do Thibaut Courtois przejął Wiliam Jose, a następnie umieścił piłkę w siatce. Goście nie zatrzymywali się, wciąż grali bardzo ofensywnie, pewnie i odważnie. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a próbowali odciąć od podań kluczowych piłkarzy zespołu – Mikela Merino oraz Martina Odegaarda. Na dłuższą metę nie udawało się to, choć w biegiem czasu Merino miał problemy z tempem meczu. Doskonałą okazję na gola miał Wiliam Jose, lecz strzelił wprost w bramkarza. Poza grą byli Rodrygo oraz Fede Valverde. Swoich sił próbował Hazard, posłał w kierunku bramki dobre i przede wszystkim niewygodne dla golkipera uderzenie, lecz Remiro dobrze sobie poradził. W 37. minucie Luka Modrić posłał dośrodkowanie z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Benzema, który dał wyrównanie swojej drużynie. Królewscy po tej bramce odrodzili się, zaczęli przypominać ten zespół z przed przerwy reprezentacyjnej. Jednak ich ciągłe ataki kończyły się fiaskiem ze wzgledu na wysoką formę Alexa Remiro. Do przerwy 1:1.

Po zmianie stron gospodarze wciąż prezentowali wysoki poziom. W 48. minucie strzał zza pola karnego oddał Fede Valverde, szczęście na tyle mu dopisało, że futbolówka odbiła się rykoszetem od Mikela Oyarzabala i wpadła do siatki. Urugwajczyk w drugiej połowie w stosunku do poprzedniej części błyszczał. Można go było chwalić przede wszystkim za szybkie zrywy, a także siłę przebicia. Dobrą okazję na gola miał także Eden Hazard, niestety trafił wprost w bramkarza. Bardzo słabo za to wyglądał pomocnik Realu Sociedad Mikel Oyarzabal. Dopuszczał się prostych błędów, oczywistych fauli, a także brakowało mu koncentracji. Mecz z każdą minutą stawał się coraz bardziej szalony, akcje toczyły się od jednej bramki do drugiej. Dodatkowym “smaczkiem” dla kibiców było pojawienie się na boisku Garetha Bale’a po kolejnej dłuższej przerwie z powodu kontuzji. Publika przywitała go solidną porcją gwizdów, a na trybunach można było dostrzec ciekawe hasła i banery. W 74. minucie Królewscy zdobyli trzeciego gola i definitywnie potwierdzili, że trzy punkty pozostaną w Madrycie. Bale wrzucił piłkę w pole karne do Benzemy, następnie francuz zgrał futbolówkę do Modricia, a ten widział już co z nią zrobić. Kilka chwil później niesygnalizowany strzał zza pola karnego oddał Benzema, ale uderzenie było niecelne. W końcówce spróbował sił jeszcze raz, ale kapitalną paradą popisał się Remiro. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 3:1.