Oko na rodaka: Polska Gwiazda znowu rozbłysła nad Irlandią Północną

Łukasz Gwiazda był jedynym Polakiem, który dzisiaj strzelił gola w ligach będących pod naszą obserwacją. Dla występującego w drugiej lidze Irlandii Północnej była to piąta bramka ligowa w tym sezonie.

Łukasz Gwiazda gra w Irlandii Północnej od rundy wiosennej sezonu 2016/17. Obecnie, od tego sezonu występuje w drugoligowym Harland & Wolff Welders FC, gdzie trafił po trwającej jedną rundę przygodzie w Glentoran z tamtejszej ekstraklasy. W dzisiejszym starciu grający na pozycji pomocnika 25-latek strzelił swojego piątego ligowego gola. Na zbyt dużo się to jednak jego drużynie nie zdało, H&W przegrało 2:4 z Portadown FC. Korzystając z okazji, Gwiazda w ostatnich dniach stał się jedynym grającym w Irlandii Północnej Polakiem, który będzie śledzony w ramach naszego cyklu. Stało się tak ze względu transferu Łukasza Adamczyka do czwartoligowego Moneyslane FC.

Ostatnie trafienie na filmie jest autorstwa Gwiazdy

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Leicester city.

Bartosz Kapustka (Leicester City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Southampton.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym ze Stoke City.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Middlesbrough.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Sheffield Wednesday.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Barnsley.

Kamil Grosicki (Hull City – Championhsip) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Fulham.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 66 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Sheffield Wednesday.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Sheffield Wednesday.

Australia

Radosław Majewski (Western Sydney Wanderers FC – A-League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Wellington Phoenix.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z AS Néa Salamís Ammochóstos.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Montpellier.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w meczu II rundy Pucharu Króla 1:2 z Elche.

Irlandia Północna

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – strzelił gola w przegranym 2:4 ligowym meczu z Portadown FC.

Walia

Arkadiusz Piskorski (Rhyl FC – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Ruthin Town.

Włochy

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Lazio.

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Cagliari.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z AC Milan.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Lazio.