Ligue 1: Bordeaux nadal w kryzysie

W pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki francuskiej Ligue 1 Bordeaux przegrało z Lyonem 2:1 mimo, że to Żyrondyści po pierwszych czterdziestu pięciu minutach wygrywali. Goście do zwycięstwa potrzebowali trzech minut!

Bramkę do gospodarzy zdobył 34-letni Jimmy Briand, który zdobył gola w drugim kolejnym meczu. Goście odpowiedzieli trafieniami 23-letniego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Maxwela Corneta oraz Francuza Moussa Dembele. Co ciekawe najskuteczniejszy strzelec Lyonu strzelił bramkę w trzecim kolejnym meczu.

W tabeli Bordeaux, które przegrało czwarty mecz z rzędu zajmuje 13 miejsce, a Lyon jest na piątej pozycji. W następnej serii spotkań podopieczni Rudiego Garcia podejmować będą czerwoną latarnię ligi Toulouse. Natomiast Żyrondyści zagrają w Nantes.

11.01.2019, godz. 17:30 Bordeaux – Lyon 1:2 (1:0)