Oko na rodaka: “Lewy” na ławce. Premierowy gol Krystiana Nowaka w Chorwacji

We wtorkowych meczach lig europejskich wśród polskich zawodników błysnął jedynie Krystian Nowak. Piłkarz chorwackiego Slavenu Koprivnica strzelił swojego pierwszego gola w nowym klubie w spotkaniu Pucharu Chorwacji. Na boisku zabrakło tego, na którego liczyliśmy najbardziej. Robert Lewandowski z ławki rezerwowych oglądał remis Bayernu z Augsburgiem.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Artur Boruc – (AFC Bournemouth – Premier League) – 90 minut w wygranym 3:2 meczu Carabao Cup z Blackburn Rovers.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:2 w Carabao Cup z Blackpool.

Chorwacja

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:0 meczu 1/16 finału Pucharu Chorwacji z trzecioligowym NK Kurilovec.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Angers.

Holandia

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 mecz Pucharu Holandii z Volendam.

Karol Niemczycki (NAC Breda – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:2 w Pucharze Holandii z RKC Waalwijk.

Litwa

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z FK Palanga.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 w lidze z Augsburgiem.

Rafał Gikiewicz (1. FC Union Berlin – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Holstein Kiel.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu ligowym z Sonnenhof Großaspach.

Martin Kobylański (SC Preußen Münster 06 – 3. liga) – opuścił boisko w doliczonym czasie gry wygranego 4:1 ligowego meczu z Hansą Rostock.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 2:0 z Carl Zeiss Jena.

Marcus Piossek (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Carl Zeiss Jena.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Carl Zeiss Jena. Pytlik czeka na debiut w pierwszym zespole.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:2 ze Sportfreunde Lotte.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz ze Sportfreunde Lotte. Sadlowski czeka na debiut w pierwszym zespole.

Szkocja

Maciej Dąbrowski (Hiberniam FC, Premiership) – poza kadrą meczową na mecz Pucharu Szkocji z Aberdeen.

Turcja

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 mecz III rundy Pucharu Turcji z piątoligowym Bozüyük Vitraspor.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 mecz III rundy Pucharu Turcji z czwartoligowym z Yeni Orduspor.

Włochy

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Interem.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 ze Spezią.

Radosław Murawski (US Città di Palermo – Serie B) – 45 minut w przegrany 1:2 ligowym meczu z Brescią.

Przemysław Szymiński (US Città di Palermo – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 1:2 w lidze z Brescią.

Tomasz Kupisz (Ascoli Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 z Salernitaną.

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Hellasem Verona.

Davide Mastaj (Trapani Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 3:0 w lidze z Sicula Leonzio. Mastaj czeka na debiut w pierwszym zespole Trapani.