Oko na rodaka: Kolejny gol Michała Przybylskiego na Wyspach Owczych

Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Weekend rozpoczęliśmy od 11. tym w sezonie gola występującego na Wyspach Owczych Michała Przybylskiego. Jego drużyna odniosła kolejne wysokie zwycięstwo w tym sezonie i wciąż liczy się w walce o grę w Lidze Konferencji Europy.

Michał Przybylski absolutnie nie ma zamiaru zwalniać tempa. Po dwóch golach i asyście w poprzedni weekend były młodzieżowy reprezentant Polski tym razem dołożył 11. gola w trwającym sezonie ekstraklasy Wysp Owczych. Ostatecznie jego B36 Tórshavn pokonało były klub Przybylskiego – Skála – aż 5:0 i utrzymuje się tuż za podium. Ich strata do trzeciego HB wynosi obecnie siedem punktów.  Co ciekawe, mecz został przerwany w 85. minucie na około kwadrans z powodu awarii oświetlenia. Po pewnym czasie mecz został wznowiony … na boisku obok, gdzie dograno brakujące kilka minut.

Podsumowanie występów polskich zawodników (16 września)

Anglia

Jan Bednarek (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Southampon. Polak czeka na debiut w nowym klubie.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na ligowy mecz z Southampton.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Southampon. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Bułgaria

Kornel Osyra (Chebyr Pazardżik – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Botewem Wraca.

Holandia

Bartłomiej Smolarczyk (FC Dordrecht – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2  z Helmond Sport.

Irlandia

Nikodem Kozłowski (Treaty United FC – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ćwierćfinał Pucharu Irlandii z University College Dublin.

Niemcy

Martin Kobylański (TSV München von 1860 – 3. Liga) – 73 minuty w wygranym 3:1 ligowym meczu z Erzgebirge Aue.

Turcja

Konrad Michalak (Konyaspor Kulübü – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Galatasaray.

Włochy

Marcin Listkowski (US Lecce – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 z Salernitaną.

Krzysztof Piątek (US Salernitana 1919 – Serie A) – 67 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Lecce.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Brescią.

Jakub Łabojko (Brescia Calcio – Serie B) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Benevento.

Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 78. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Brescią.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B68 Toftir – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z KÍ.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 5:0 ligowym meczu ze Skalą. Zagrał cały mecz.

Dawid Nowicki (B71 Sandoy – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 6:0 ligowy mecz z rezerwami NSÍ.