Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów nie przestraszył się Wisły Kraków, cenny punkt beniaminka

wisla,krakow.pl

Wisła Kraków nie zdołała się przełamać i jedynie zremisowała z Ruchem Chorzów (1:1) w piątkowym meczu w ramach jedenastej kolejki Fortuna 1 Ligi.

W Krakowie bacznie przyglądają się poczynaniom Jerzego Brzęczka, który nie cieszy się uznaniem wśród kibiców. Trzy kolejne porażki z rzędu zrzuciły Białą Gwiazdę z fotela lidera, na którym zasiadł Ruch Chorzów. Nikt z pewnością nie spodziewał się, że beniaminek ze Śląska zdoła szybko wskoczyć na samą górę.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po spadku rozczarowanie nadal jest mocno odczuwalne i wszyscy oczekują szybkiego powrotu do Ekstraklasy. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w ostatnim czasie mocno przebudowaliśmy kadrę, mamy wielu młodych zawodników i nie każdy mecz będzie w naszym wykonaniu na najwyższym poziomie – mówił przed meczem Jerzy Brzęczek.

Michał Żyro już w siódmej minucie przedryblował obrońcę i huknął w stronę bramki, a piłka odbita została od słupka. W 25. minucie Maciej Sadlok nieprzepisowo nadepnął Angela Rodado, a Szymon Marciniak podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Luis Fernandez i doskonale zmylił Jakuba Bieleckiego. Łukasz Janoszka powinien doprowadzić do remisu z rzutu karnego, ale zlekceważył Mikołaja Biegańskiego, który bez wysiłku zatrzymał pomocnika Ruchu. Goście w końcu popracowali lepiej w 59. minucie, kiedy Tomasz Swędrowski podał do Daniela Szczepana, a ten genialnie uderzył i krakowianie byli przyparci do muru. Podział punktów nie zmienia sytuacji Wisły i posada Brzęczka jest gorąca.

16.09.2022, 11. kolejka Fortuna 1 Ligi, Stadion Miejski im. Henryka Reymana,

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

Luis Fernandez 27′ (k) – Daniel Szczepan 59′

Wisła: Mikołaj Biegański – Konrad Gruszkowski, Igor Łasicki, Boris Moltenis, Bartosz Jaroch – Patryk Plewka (Ivan Jelić Balta 67′) – Michał Żyro (Momo Cisse 89′), Luis Fernandez (Bartosz Talar 79′), Kacper Duda (Dawid Szot 89′), Mateusz Młyński (Dor Hugi 67′) – Angel Rodado

Ruch: Jakub Bielecki – Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Maciej Sadlok – Kacper Michalski (Łukasz Moneta 46′), Jakub Piątek (Patryk Sikora 82′), Tomasz Swędrowski, Tomasz Wójtowicz (Jakub Witek 57′) – Łukasz Janoszka (Artur Plaskowski 57′), Mikołaj Kwietniewski – Daniel Szczepan (Tomasz Foszmańczyk 88′)

Żółte kartki: Bartosz Jaroch, Ivan Jelić Balta – Tomasz Swędrowski, Kacper Michalski

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 3:4 (2:1)

Karol Czubak 22′, Omran Haydary 36′, Michał Marcjanik 49′ – Mateusz Machaj 29′, Sebastian Steblecki 76′, 81′, Miłosz Jóźwiak 90+2′

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 0:1 (0:0)