W sobotę Polacy strzelali tylko w ligach powszechnie uznawanych za egzotyczne. Bramkami zwycięstwa swoim drużynom zapewnili Łukasz Zwoliński, Kamil Biliński oraz Michał Przybylski.

Dziesięć kolejek, siedem bramek. Ten niewątpliwie świetny bilans należy do Łukasza Zwolińskiego, występującego na co dzień w beniaminku chorwackiej ekstraklasy HNK Gorica. Po jedno meczowej przerwie od strzelania, podczas której Gorica przegrała 0:3 z Lokomotiwą Zagrzeb, Zwoliński walnie swoją bramką walnie przyczynił się do zwycięstwa 2:1 z wicemistrzem Chorwacji – HNK Rijeka. Na ten moment Polak, wraz z Lirimem Kastratim, przewodzi w klasyfikacji strzelców chorwackiej ekstraklasy.

Kolejny raz w tym sezonie golami trzy punkty dla swoich zespołów zagwarantowali Kamil Biliński i Michał Przybylski. Dorobek tego pierwszego jest nieco skromniejszy, ponieważ Biliński golem na 2:1 w starciu z FS Metta/Latvijas Universitāte Ryga strzelił swoją drugą bramkę w łotewskiej ekstraklasie. Z kolei wypożyczony z Widzewa Łódź strzelił już piątą bramkę w tym sezonie. Jego B36 skromnie pokonało 1:0 TB/FCS/Royn.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:0 z Watford.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 63 minuty w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Brentford FC.

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers – Championship) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Blackburn Rovers.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC – Championship) – wszedł na boisko w 30. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Derby County.

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Derby County.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – wszedł na boisko w 80. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Sheffield United.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 ze Swansea.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowym mecz z Rotherham.

Krystian Bielik (Charlton Athletic FC – League One)  – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Coventry.

Bułgaria

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:1 ligowym meczu z Dunawem Ruse.

Chiny

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai – Ekstraklasa) – 90 minut i asysta w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Tianjin Teda.

Chorwacja

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z Rijeką. Napastnik zagrał cały mecz.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Rijeką.

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z NK Istra.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Dijon.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 5:0 z De Graafschap.

Łotwa

Kamil Biliński (Riga FC – Ekstraklasa) – gol w wygranym 2:1 meczu ligowym z FS Metta/Latvijas Universitāte Ryga. 30-letni napastnik zagrał 86 minut.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Borussią Mönchengladbach.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:3 z Augsburgiem.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 63 minuty i żółta kartka w przegranym 0:2 ligowym meczu z Schalke.

Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Schalke. Kamiński trafił do siatki, ale sędzia nie uznał gola.

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 mecz ligowy z Hannoverem 96.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 w lidze z Greuther Fürth. Dej, który po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w kadrze meczowej, czeka na debiut w nowym klubie.

Martin Kobylański (SC Preußen Münster 06 – 3. liga) – 77 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Unterhaching.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Eintrachtem Braunschweig.

Marcus Piossek (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Eintrachtem Braunschweig.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Eintrachtem Braunschweig.

David Blacha (VfL Osnabrück – 3. liga) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu ligowym z Kaiserslautern.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z KFC Uerdingen.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z KFC Uerdingen.

Rosja

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowy meczu z Orenburgiem.

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk – druga liga) – 52 minuty w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z FK Chimki.

Słowacja

Gerard Bieszczad (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z AS Trenčín.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 85. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z AS Trenčín.

Tomasz Nawotka (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z AS Trenčín.

Jakub Więzik (FK Železiarne Podbrezová – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 63. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z MŠK Žilina.

Turcja

Jarosław Jach (Çaykur Rizespor Kulübü – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Kayserisporem.

Łukasz Szukała (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Bursasporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Umraniyesporem.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 3:0 z Carmarthen.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Udinese.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Cagliari.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 75. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Juventusem.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:2 z AS Roma.

Tomasz Kupisz (Ascoli Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 2:3 w lidze z Foggią.

Davide Mastaj (Trapani Calcio – Serie C) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Monopoli.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji nie zagrał w wygranym 1:0 ligowym meczu z TB/FCS/Royn.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 1:0 ligowym mecz uz TB/FCS/Royn