LM: Arsenal dogonił Razgrad. Świetna bramka Özila

Arsenal Londyn wygrał z Ludogorcem Razgrad 2:3. Ludogorec zagrał fantastyczny mecz i do 15 minut prowadził 2:0. Fenomenalnym strzałem na wagę trzech punktów popisał się Mesut Özil, który tym samym zapewnił Arsenlowi wyjście z fazy grupowej.

Ludgorec po dotkliwej porażce w Londynie do meczu z “Kanonierami” przystąpił z inną strategią. O ile w Londynie starali się grać bardzo wysoko, tak teraz swoją grę oparli na defensywie i szybkich kontrach, do czego jak się potem okazało mają wykonawców. Arsenal natomiast standardowo zaczął mecz od podań…Jednak to właśnie gospodarze strzelili pierwszego gola trzeba im przyznać jedno – byli zabójczo skuteczni. Gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił Cafu, a już niespełna trzy minuty później na zegarach widniał wynik “2:0”, a piłkę do siatki z najbliższej odległości ( po wyśmienitym podaniu) skierował Kseru. Gdy rezultat wydawał się niedorzeczny, a gospodarze niczym nie przypominali zespołu który parę tygodni temu przegrał 6:0 Arsenal zaczął przeważać. Gol kontaktowy “Kanonierzy” zdobyli w 20 minucie, gdzie Xhaka posłał piłkę po ziemi do bramki mistrzów Bułgarii. Arsenal wyraźnie przeważał i jeszcze przed końcem pierwszej połowy swoją dobrą dyspozycje potwierdził Olivier Giroud. Do przerwy remis 2:2.

Druga połowa należała już praktycznie do Arsenalu. Gospodarze bronili się, to nawet dość skutecznie. Wyprowadzali nawet piłkę na połowę przeciwnika, jednak poza jedną okazją Wandersona, z którą Ospina miał sporo problemu, to cała połowa stała pod znakiem próby wypracowania sobie klarownej sytuacji bramkowej. Taką sytuacje udało się wypracować dopiero  w 87 minucie. Tuż po wejściu na boisko Elneniego (i prawdopodobnie rozkojarzeni spowodowanego zmianą) ten szybko posłał piłkę do Özil, po czym Niemiec lekko przelobował bramkarza, poradził sobie z dwoma obrońcami i wpakował piłkę do bramki. Ludgorec przegrał z Arsenalem 2:3, a “Kanonierzy” udział w następnej fazie mają już zapewniony.

Ludgorec Razgrad 2:3 Arsenal Londyn

`11 1:0 22.Cafu, `14 2:0 28.Kseru | `20 2:1  29.Xhaka, `42 2:2  12.Giroud, `87 2:3 11.Özil

Skład Ludgorca Razgard:1.Borjan,25.Minev,27.Moti, 5.Palomino,6.Natanael, 12.Abel, 18.Dyakov, 22.Cafu, 84.Marcelinho, 88.Wanderson, 28.Keseru(`79 93.Misidjan)

Skład Arsenalu Londyn:13.Ospina,25.Jenkinson, 20.Mustfi,6.Koscielny,3.Gibbs, 34.Coquelin, 29.Xhaka(`86 35.Elneny), 8.Ramsey(`75 15.Oxlade-Chamberlin), 11.Özil 7.Sanchez(`89 7.Iwobi), 12.Giroud

Żółte kartki: (38)Minev|(59)Coquelin, (65)Xhaka