EURO 2016: Rumunia ze Szwajcarią na remis

uefa.com

W pierwszym meczu drugiej kolejki grupy A, Szwajcaria zremisowała 1:1 z Rumunią. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Stancu, a w drugiej połowie odpowiedział Mehmedi.

Od początku spotkania to Szwajcarzy byli stroną dominującą. Wydawało się, że to oni są bliżej zdobycia pierwszego gola, aż do 18′ minuty. Po tym jak w polu karnym Lichsteiner ciągnął rywala za koszulkę, sędzia podyktował rzut karny dla Rumunii. Okazje wykorzystał Stancu, pewnie pokonując Sommera. Od razu po zdobytej bramce, Szwajcarzy ruszyli do ataku, a niesamowity strzał oddał Fabian Schar, Tatarusanu jednak zdołał obronić piłkę uderzoną z dużej odległości. Pomimo tego, że Rumunia wygrywała, to optyczną przewagę posiadała Szwajcaria. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:0 dla Rumunii. W drugiej części spotkania, drużyna która pokonała w pierwszej kolejce Albanię, wciąż dążyła do pokonania dobrze broniącego Tatarusanu. W końcu udało się to w 57′ minucie. Gol Mehmediego po asyście Djourou był ostatnim w tym meczu. Po zdobytej bramce, Rumuni walczyli o dowiezienie do końca remisu, a Szwajcaria chciała wygrać, gdyż trzy punkty zapewniłyby im awans do 1/8 finału. Nic się jednak nie zmieniło. Remis w Paryżu.

Rumunia: Tatarusanu – Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat (62′ Filip) – Prepelita, Pintilii (46′ Hoban), Torje, Stancu (84′ Andone), Chipciu – Keseru

Szwajcaria: Sommer – Rodriguez, Djourou, Schar, Lichtsteiner – Xhaka, Behrami, Mehmedi, Dzemaili (83′ Lang), Shaqiri (90+1′ Tarashaj)- Seferovic (63′ Embolo)