twitter

Reprezentacja Słowacji ograła Rosję 2:1 w meczu inaugurującym 2. kolejkę EURO 2016. Świetny występ zaliczył pomocnik Napoli, Marek Hamsik.

Podopieczni Jana Kozaka wyszli na prowadzenie w 32 minucie, kiedy to Vladimir Weiss zamienił na bramkę świetne podanie Marka Hamsika. Tuż pod koniec pierwszej połowy na dwubramkowe prowadzenie Słowaków, wyprowadził rozgrywający jeden z lepszych meczów w reprezentacyjnej karierze, Marek Hamsik. Po przerwie inicjatywę przejęła Sborna, ale tylko raz potrafiła trafić do bramki strzeżonej przez Matusa Kozacika. W 80 minucie po składnej akcji, głową do siatki trafił Głuszakow. Od początku grał gwiazdor Legii Warszawa, Ondrej Duda, który został ustawiony przez Leonida Słuckiego na szpicy. Pomocnik wojskowych zaliczył dobry występ i został zmieniony w 67 minucie.

Rosja: Igor Akinfiejew – Igor Smolnikow, Wasilij Bieriezucki, Siergiej Ignaszewicz, Gieorgij Szczennikow – Aleksandr Gołowin ( 46′ Dienis Głuszajow), Roman Neustaedter ( 46′ Pawieł Mamajew) – Aleksandr Kokorin ( 75′ Roman Shirkov), Oleg Szatow, Fiodor Smołow – Artiom Dziuba.

Słowacja: Matus Kozacik – Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Tomas Hubocan – Robert Mak ( 75′ Michal Duris), Juraj Kucka, Viktor Pecovsky, Marek Hamsik, Vladimir Weiss ( 71′ Dusan Svento) – Ondrej Duda ( 67′ Adam Nemec).

Rosja – Słowacja 1:2 (0:2)