UEFA

Po niezwykle emocjonującym meczu Islandia wygrywa z Anglią 2:1, dzięki czemu w ćwierćfinale spotka się z Francją.

Już w 4. minucie Anglicy otrzymali dar od losu.Sterling był faulowany w polu karnym przez Halldorsona, więc sędzia podyktował rzut karny dla “Synów Albionu” Do piłki podszedł Wayne Rooney i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce gości.

Nie minęły trzy minuty i już był remis! Po dośrodkowaniu od Arnasona futbolówkę do bramki podopiecznych Hdgsona wbił Sigurdsson.

Islandczycy poszli za ciosem i kilkanaście minut później wyszli na prowadzenie. “Klepka” Bodvarssona i Sghtorssona zakończyła się strzałem tego drugiego, w skutek czego kibice Islandii wpadli w euforię.

Sensacyjny wynik zmusił gospodarzy do odrabiania strat, czego dowodem, albo próbą była okazja Harry’ego Kane’a,, jednak uderzenie napastnika Tottenhamu zostało wybronione prze goalkeepera gości.

Druga połowa nie wyglądała specjalnie inaczej. Jako pierwsi bramce rywala zagrozili Islandczycy. Ragnar Sigurdsson uderzył prosto w bramkarza Anglików, Harta.

Anglicy próbowali przedostać się za linię obronną przeciwnika, lecz za każdym razem brakowało skuteczności, dlatego sędzia wraz z upływem regulaminowych 90. minut gry zakończył spotkanie, które sensacyjnie wygrali Islandczycy, którzy w 1/4 spotkają się z Francją.

Anglia 1-2 Islandia, 27.06.2016 r., godz. 21:00, Stadion: Allianz Riviera (Nicea), Frekwencja: 33 901.

1-0, Rooney (4′)

1-1,  Sigurdsson (6′)

1-2,  Sigthorsson