uefa.com

W ostatnim ćwierćfinale EURO 2016, gospodarze – Francuzi podejmowali jedną z największych niespodzianek turnieju – Islandię.

Mecz rozpoczął się po myśli faworytów spotkania i w 12 minucie meczu po bramce Oliviera Giroud wyszli na prowadzenie. Islandczyków wyraźnie przerosła ranga spotkania bo po kolejnych 8 minutach po golu Paula Pogby przegrywali już 2-0. Przed przerwą trafili jeszcze Dimitri Payet i Antoine Griezmann. Lars Lagerback wprowadził na drugą połowę do gry dwóch świeżych zawodników – Alfreda Finnbogasona i Sverrir Ingi Ingasona. Francuzi pewni awansu wyraźnie spuścili z tonu co wykorzystali Islandczycy strzelając honorową bramkę. Utrata gola podrażniła ambicje gospodarzy, którzy pokonali Hannesa Halldorssona po raz 5 a 3 bramkę w turnieju strzelił Olivier Giroud. Do końca spotkania oglądaliśmy wyrównane widowisku z kilkoma dogodnymi sytuacjami dla obu drużyn. Wynik spotkania w 84 minucie na 5-2 ustalił Birkir Bjarnason. Islandia z podniesioną głową wraca do domu a Francja zagra 7 lipca o Finał z reprezentacją Niemiec.

Ćwierćfinał ME 2016: Francja – Islandia 5:2

Bramki: 12′, 59′ Olivier Giroud, 20′ Paul Pogba, 43′ Dimitri Payet, 45’Antoine Griezmann – 56′ Kolbeinn Sigthorsson, 84′ Birkir Bjarnason

Francja: Lloris, Sagna, Koscielny (72′ Mangala), Umtiti, Evra, Matuidi, Pogba, Sissoko, Griezmann, Payet (80′ Payet), Giroud (60′ Gignac)

Islandia: Halldorsson, Saevarsson, Arnason (46′ Ingason), Sigurdsson, Skulason, Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason, Sigthorsson (83′ Gudjohnsen), Bodvarsson (46′ Finnbogason)

Żółte kartki: 75′ Umtiti – 58′ Bjarnason

Stadion: Stade de France, Saint-Denis

Sędzia:  Bjorn Kuipers