EURO 2016: Irlandia wygrywa z Włochami i awansuje dalej!

Irlandia wygrała z Włochami 1:0, a co za tym idzie zajęła trzecie miejsce w grupie E i 1/8 finału zagra z Francją.

Mimo, że zawodnicy z wysp zdobyli tylko jedną bramkę, to od początku meczu dzielnie atakowali i z każdą akcją byli coraz groźniejsi. Pierwszą szansę na zdobycie bramki, Irlandczycy mieli już w 9 minucie, kiedy to Jeff Hendrick minimalnie się pomylił przy strzale zza pola karnego. Podopieczni Martina O’Neilla przez całą pierwszą połowę szturmowali bramkę strzeżoną przez Salvatore Sirigu, gdyż tylko zwycięstwo dawało im awans do kolejnej rundy. Po zamianie stron Włosi przystąpili do coraz groźniejszych ataków, a trener Conte wpuścił swoich najlepszych zawodników. Ostatecznie jednak to Irlandia zdobyła bramkę, a tak dokładniej Robert Brady, który wykorzystał świetną wrzutkę Hoolahana.  Azzurri wyszli z pierwszego miejsca w grupie i w 1/8 finału zagrają z Hiszpanią.

Włochy: Salvatore Sirigu – Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Angelo Ogbonna – Federico Bernardeschi (60′ Matteo Darmian) , Stefano Sturaro, Thiago Motta, Alessandro Florenzi, Mattia De Sciglio (81′ Stephan El Shaarawy) – Simone Zaza,  Ciro Immobile (74′ Lorenzo Insigne).

Irlandia: Darren Randolph – Seamus Coleman, Shane Duffy, Richard Keogh, Stephen Ward – James McCarthy (76′ Wes Hoolahan), James McClean – Daryl Murphy (70′ Aiden MacGeady), Jeff Hendrick, Robbie Brady – Shane Long.