UEFA.com

Cristiano Ronaldo najwyraźniej mocno wziął do siebie ostatnie słowa krytyki skierowane w jego osobę. Gwiazdor Realu Madryt strzelił dwa gole i zaliczył asystę w zremisowanym przez Portugalię meczu z Węgrami 3:3. W drugiej połowie widzowie tego spotkania byli świadkami szaleńczej wymiany ciosów, bowiem w trakcie ośmiu minut padły trzy bramki. Ostatecznie Węgrzy jako liderzy grupy awansują do 1/8 finałów, a Portugalia dopiero z trzeciego miejsca i co ważniejsze, mając na koncie trzy remisy.

Węgry – Portugalia 3:3 (1:1)
1:0 – Zoltan Gera 19′
1:1 – Nani 42′
2:1 – Balazs Dzsudzsak 47′
2:2 – Cristiano Ronaldo 50′
3:2 – Balazs Dzsudzsak 55′
3:3 – Cristiano Ronaldo 62′

Węgry: Gabor Kiraly – Adam Lang, Richard Guzmics, Roland Juhasz, Mihaly Korhut – Zoltan Gera (48′ Barnabas Bese), Adam Pinter – Balazs Dzsudzsak, Akos Elek, Gergo Lovrencsics (83′ Zoltan Stieber) – Adam Szalai (70′ Krisztian Nemeth).

Portugalia: Rui Patricio – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – Andre Gomes (61′ Ricardo Quaresma), William Carvalho, Joao Moutinho (46′ Renato Sanches), Joao Mario – Cristiano Ronaldo, Nani (81′ Danilo Pereira).

Żółte kartki: Richard Guzmics, Roland Juhasz, Zoltan Gera, Balazs Dzsudzsak (Węgry).