uefa.com

uefa.com

W ostatniej kolejce grupy E Belgia pokonała rzutem na taśmę ekipę Szwecji 1-0, dzięki czemu zapewnia sobie awans z drugiego miejsca i w 1/8 spotka się z Węgrami.

Przed spotkaniem Zlatan Ibrahimowić ogłosił, że po EURO zakończy reprezentacyjną karierę, więc kibice Blågult mieli nadzieję, że potyczka z Belgami nie będzie ostatnią popularnego Ibry.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Brakowało akcji po których kibice jednej albo drugiej reprezentacji by zamarli

Jedynymi godnymi odnotowania okazjami były te z samego początku, a dokładniej w 5. minucie. Szwedzi mogli objąć prowadzenie, ale strzał Berga obronił Courtois, natomiast w odpowiedzi uderzenie Lukaku na rzut rożny sparował Isaksson.

Po przerwie działo się zdecydowanie więcej. Najpierw Szwedów postraszył De Bruyne, potem Lukaku, ale za każdym razem na posterunku był Isaksson.

Swoich sił próbował również Ibrahimović w 74. minucie, lecz strzał z okolic 30. metrów kapitalnie obronił Courtois. W zasadzie ostatnie 15 minut to były ataki z dwóch stron. Szwedom zależało na wygranej, bo inaczej nie wyszliby z grupy, a Belgów remis też nie zadowalał.

Dopiero na 6 minut przed końcem meczu Belgia objęła prowadzenie. Dogranie od Hazarda wykorzystał Radja Nainggolan, który wyśmienitym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Szwecji pieczętując tym samym drugą pozycję w grupie.

Szwecja 0-1 Belgia, 22.06.2016 r., godz: 21.00, Stadion: Allianz Riviera (Nicea), Frekwencja: 34 011.

0-1, Nainggolan (84′)