EURO 2016: Francja wygrywa rzutem na taśmę, niesamowity Payet

facebook.com/uefaeuro

Francja wygrywa swoje drugie spotkanie podczas Euro 2016, tym razem 2:0 z Albanią. Tym samym Francuzi mają komplet punktów w swojej grupie. Bramki do zwycięzców padły w samej końcówce meczu, do siatki trafiali Antoine Griezmann i Dimitri Payet.

Pierwsza połowa spotkania zwiastowała sensację. Francja atakowała, lecz nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę Albańczyków. Łącznie w całym meczu gospodarze mistrzostw Europy stworzyli 22 sytuacje bramkowe i oddali dwa celne strzały. Na ich szczęście oba wylądowały w siatce. W 90. minucie celnie główkował Antoine Griezmann po dośrodkowaniu Ramiego. W ostatniej akcji meczu błysnął Dimitri Payet, przejął piłkę przed polem karnym rywala, wpadł w nie i huknął nie do obrony. Tym samym Francja zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Euro 2016.

Ostatni mecz w grupie Francja zagra przeciwko Szwajcarii, a Albania zmierzy się z Rumunią.

Francja – Albania 2:0 (0:0), Stade Vélodrome (Marseille)

1:0 – Griezmann 90′

2:0 – Payet 90+5′

żółte kartki: Kante – Kukeli, Abrashi

sędzia: W. Collum (Szkocja)

Francja: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Kante, Matuidi – Coman (68. Griezmann), Payet, Martial (46. Pogba) – Giroud (77. Gignac)

Albania: Berisha – Hysaj, Ajeti (85. Veseli), Mavraj, Agolli – Kukeli (75. Xhaka), Lila (73. Roshi), Abrashi, Memushaj, Lenjani – Sadiku