FIFA

Ostatnia kolejka w azjatyckich klasyfikacjach do mistrzostw świata, które odbędą się za rok w Rosji przyniosła wiele emocji, a także ostatecznych rozstrzygnięć. Do pewnych awansu Iranu i Japonii dołączyła Korea Południowa i Arabia Saudyjska. W grze o bilety na mundial pozostaje rewelacja tych eliminacji Syria oraz Australia.

W grupie A losy awansu ważyły się do samego końca. Syria mecz z liderem i ostatecznym zwycięzcom grupy rozpoczęła znakomicie, obejmując prowadzenie w 13. minucie meczu. Iran jednak odpowiedział dwoma trafieniami. Syria walczyła o wyrównanie, udało im się to osiągnąć w doliczonym czasie gry. Przy takim wyniku oraz bezbramkowym remisie w Uzbekistanie, Korea Południowa awansowała, a Syria zagra w barażach. Trzeba zauważyć, że Uzbekistan po raz kolejny zmarnował fantastyczną okazję, by awansować na mistrzostwa świata.

W grupie B z kolei mieliśmy do czynienia z korespondencyjnym pojedynkiem między Australią i Arabią Saudyjską. Najpierw piłkarze z Oceanii po męczarniach wygrali 2-1 z najsłabszą w grupie Tajlandią. Do awansu “Kangury” potrzebowały straty punktów Arabii Saudyjskiej, która w meczu na swoim obiekcie grała z pewną awansu Japonią. Jak się okazało, to nie wystarczyło. Gospodarze w 64. minucie strzelili zwycięską bramkę. Uczynił to Fahad Al-Muwallad, który wprowadził swój zespół do finałów w Rosji.

Australia z Syrią zmierzą się w barażach. Zwycięzca tej rywalizacji o awans do mistrzostw powalczy z czwartą drużyną eliminacji Ameryki Północnej. Najprawdopodobniej będzie to USA, Honduras lub Panama.

Australia 2-1 Tajlandia

Tomi Jurić 69, Mathew Leckie 86 -Pokklaw Anan 82

Iran 2-2 Syria

Sardar Azmoun 45, 64 – Tamer Haj Mohamad 13, Omar Al-Soma 90

Uzbekistan 0-0 Korea Południowa

Irak 1-0 Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ayman Hussein 29

Katar 1-2 Chiny

Akram Afif 47 – Xiao Zhi 74, Wu Lei 83

Arabia Saudyjska 1-0 Japonia

Fahad Al-Muwallad 64

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.