W spotkaniu dwóch najsłabszych zespołów “polskiej grupy” Armenia w Astanie zremisowała 1-1 z Kazachstanem.

Goście w od pierwszej minuty mieli wyraźną przewagę nad rywalami. Przypieczętowali to w 26. minucie spotkania. Świetne prostopadłe podanie oraz złe ustawienie defensywy gospodarzy wykorzystał Henrich Mchitarjan. Gwiazdor Manchesteru United podciął piłkę nad interweniującym Dawidem Łoriją. Dogodne okazje do podwyższenia wyniku mieli także Marcos Pizzell i Sargis Adamjan, lecz Łorija spisał się w tych sytuacjach bez zarzutu.

Armeńczycy nie utrzymali swojego prowadzenia. W 61. minucie meczu wyrównującą bramkę strzelił Bauyrżan Turysbiek. Chwilę wcześniej blisko strzelenia bramki był Artjom Simonjan, który mocnym uderzeniem z dystansu postraszył bramkarza rywali. Goście w doliczonym czasie gry mogli sięgnąć po pełną pulę. Uderzenie z woleja Adamjana z linii bramkowej głową wybił jeden z obrońców Kazachstanu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1. Armenia te eliminacje kończy z siedmioma punktami, które pozwoliły na zajęcie piątego, przedostatniego miejsca w grupie. Kazachowie uzbierali cztery punkty mniej i znajdują się na dnie tabeli.

8 października 2017, 10. kolejka grupy E eliminacji do mistrzostw Świata, Astana – Astana Arena

Kazachstan – Armenia 1:1 (0:1)

Bauyrżan Turysbiek 61 – Henrich Mchitarjan 26

Kazachstan: Dawid Łorija – Dmitrij Miroszniczenko, Jurij Łogwinienko, Wiktor Dmitrienko, Jełdos Achmietow, Jerkiebułan Tungyszbajew (Siergiej Chiżniczenko 46′) – Azat Nurgalijew, Aschat Tagybiergien, Maksat Bajżanow (Asłan Darabajew 75′), Bauyrżan Turysbiek – Roman Murtazajew.

Armenia: Arsen Beglarjan – Howhannes Hambardzumjan, Artjom Mikajeljan (Gaël Andonian 67′), Warazdat Harojan, Gagik Daghbaszjan – Artjom Simonjan, Henrich Mchitarjan, Marcos Pizzelli (Ruslan Korjan 72′), Artak Grigorjan, Edgar Malakjan (Kamo Howhannisjan 59′) – Sargis Adamjan.

Żółte kartki: Miroszniczenko, Bajżanow, Murtazajew – Simonjan. .

Sędziował: Alexandru Tean (Mołdawia).