Sevilla górą nad Realem Sociedad!

GRAF1676. SEVILLA, 29/09/2019.- Los jugadores del Sevilla FC celebran el gol marcado por Lucas Ocampos (d), el segundo del equipo, ante la Real Sociedad durante el partido entre ambos equipos correspondiente a la séptima jornada de LaLiga Santander, disputado este domingo en el estadio Ramón Sánchez-Pizjuán de Sevilla. EFE/ Raúl Caro

W niedzielny wieczór na Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla podejmowała Real Sociedad. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęło się piorunująco. Już w 4. minucie bajeczne podanie do Mikela Oyarzabala posłał Adnan Januzaj. Oyarzabal z łatwością pokonał Vaclika. Na tym jednak pochwały ku Januzajowi by się skończyły. Belg kolejne minuty rozgrywał chaotycznie, niepewnie, popełniał błędy w defensywie. Jego gra mocno uzależniona jest od formy. Widoczny był także brak Danila Carrico. Portugalczyk w poprzednim starciu z Eibar musiał przedwcześnie boisko z powodu urazów mięśniowych. Jednak patrząc na wyniki Carrico scalał tę defensywę, zespół pod jego wodzą tracił bardzo mało goli. Z upływem czasu akcje Realu Sociedad wyglądały niczym akcje Barcelony z przed paru lat. Szybkie podania kierujące grę do przodu, postronny kibic na prawdę miał na czym zawiesić oko. Jednak w 18. minucie Sevilla powiedziała stanowcze STOP dzięki czemu doprowadziła do wyrównania. Kolejną asystę na światowym poziomie i to jeszcze ze słabszej nogi zanotował Ever Banega. Piłkę posłał do Nolito, a ten strzałem technicznym pokonał golkipera gości. Ciekawy stały fragment rozegrała w późniejszym czasie Sevilla. Banega skierował futbolówkę do Ocamposa, ten zgrał ją na dalszy słupek do De Jonga, lecz defensywa gości była dobrze zorganizowana i zażegnała zagrożenie. Dobrą okazję na gola miał Nolito, ale źle przyjął sobie piłkę. Do przerwy 1:1.

Po zmianie stron emocji wciąż nie brakowało. Już w 47. minucie prowadzenie Sevilli dał Lucas Ocampos. Argentyńczyk poszedł z akcją na całość, z łatwością minął rywala i oddał strzał w kierunku bramki. Goście mieli kilka dogodnych sytuacji na wyrównanie, ale zawodziła ich skuteczność. Sevilla doskakiwała do wszystkich piłek, mieli chęci i siły na kolejne akcje. W 77. minucie Joan Jordan oddał nieprzyjemny dla przeciwników strzał, tor lotu piłki był na tyle nieprzewidywalny, że nikt nie był w stanie go zatrzymać. Na całe szczęście piłka obiła obramowanie bramki. Świetną okazję na wyrównanie miał Wiliam Jose, dostał dobrą piłkę od Odegaarda, ale spudłował. W 80. minucie gry Sevilla za sprawą Franco Vazqueza podwyższyła prowadzenie. Warto w tym momencie pochwalić Julena Lopeteguiego, który w tym meczu ze zmianami trafił w dziesiątkę mając w pamięci poprzednie starcie z Eibar. Goście jednak nie odpuszczali i dopięli swego. Bramkę kontaktową na trzy minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry zdobył Portu. Wcześniej Martin Odegaard poszedł z akcją na prawej stronie boiska, następnie zagrał do Portu, a ten bez problemu pokonał Vaclika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2.

29.09.2019, 7. kolejka La Liga Santander, Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Sewilla

Sevilla FC – Real Sociedad 3:2 ( 1:1 )

Nolito 18′, Lucas Ocampos 47′, Franco Vazquez 80′ – Mikel Oyarzabal 4′, Portu 87′

Sevilla: Tomas Vaclik – Jesus Navas, Diego Carlos, Jules Koundé, Sergio Reguilon – Ever Banega(Franco Vazquez 79′), Fernando – Lucas Ocampos(Alejandro Pozo 71′), Oliver Torres(Joan Jordan 62′), Nolito – Luuk De Jong

Sociedad: Miguel Ángel Moyà – Joseba Zaldúa, Aritz Elustrondo, Diego Llorente(Mikel Merino 46′), Nacho Monreal – Martin Odegaard, Igor Zubeldia, David Zurutuza(Alexander Isak 62′) – Adnan Januzaj(Portu 55′), Mikel Oyarzabal, Wiliam Jose

Żółte kartki: Fernando – Martin Odegaard

Sędzia: Javier Arberola Rojas