Fiorentina wygrywna na San Siro

W meczu 6. kolejki Serie A AC Milan uległ na własnym boisku Fiorentinie 1:3. Dla gości trafiali Pulgar, Castrovilli i Ribery. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Leao.

Obie drużyny przystępowały do tego meczu w odmiennych nastrojach. AC Milan po przegranych dwóch meczach, w tym derbach Mediolanu. O grze Milanu mówi wszystko statystyka strzelonych bramek w dotychczasowych meczach. Udało się zdobyć tylko 3 gole w tym tylko 1 z gry. To jest zatrważające.

Najważniejsza akcja pierwszej połowy miała miejsce w 11. minucie. Wszystko zaczęło się od przechwytu Francka Ribery’ego, który po przebiegnięciu z piłką kilkadziesiąt metrów i minięciu dwóch obrońców, oddał strzał w bramkarza, ale piłka wróciła pod nogi Chiesy, który został sfaulowany i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Pulgar i pewnym strzałem pokonał Donnarummę. W całej akcji wszedł geniusz Francuza, który został sprowadzony z Bayernu Monachium. Udowodnił, że mimo 36 lat dalej może grać na tak wysokim poziomie.

W 66. minucie doszło do zmiany wyniku. Złe zachowanie Calhanoglu, który stracił piłkę w środkowej strefie boiska. Po dośrodkowaniu Chiesy w pole karne piłkę odbija Donnarumma, ale zrobił to tak nie fortunnie, że trafiła ona pod nogi Castrovilli, a ten trafił do pustej bramki. Już kilkanaście sekund później mogło być 0-3, ale Donnarumma uratował Milan broniąc karnego Chiesy. W 78. minucie swoją bramkę zdobył Ribery. Po nawinięciu zawodników oddał strzał w krótki róg bramki gospodarzy. Już dwie minuty później oglądaliśmy bramkę meczu. Tym razem do bramki wreszcie trafili gospodarze, a konkretniej Leao, który mijając 4 piłkarzy umieścił piłkę w bramce. To była bramka na otarcie łez.

W pojedynku Polaków lepszy okazał się bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski, który zaliczył dobre spotkanie. Tego nie może powiedzieć Krzysztof Piątek. Kryzys w Milanie zaczyna się pogłębiać i trzeba jak najszybciej znaleźć rozwiązanie.