Selekcjoner reprezentacji Belgii: Mundial w Katarze może okazać się najlepszym w historii

Belgia

Źródło: twitter.com/UEFAcom_es


Roberto Martinez sądzi, że tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze mogą okazać się najlepsze w historii.

Turniej, który zawsze odbywał się latem, po raz pierwszy będzie zorganizowany w okresie zimowym. Z racji obaw, co do bezpieczeństwa kibiców przez wysokie temperatury dochodzące nawet do 50 °C w Katarze ustalono, że mundial odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia, kiedy warunki atmosferyczne będą nieco łagodniejsze.

Oznacza, to w takim razie, iż wszystkie rozgrywki na świecie będą musiały zrobić przerwę na czas MŚ. Na szczeblu międzynarodowym zawsze słychać było jęk, że turnieje są organizowane, gdy piłkarze odczuwają zmęczenie sezonem – powiedział Martinez w “BBC Radio 5 Live“.

– Myślę, że to może być najlepszy turniej, jaki widzieliśmy, tylko dlatego, że poziom fizyczny zawodników będzie optymalny –dodał 48-letni Hiszpan.

– Piłkarze będę mieć w nogach 1000 minut zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu sezonu – to idealny moment, by optymalnie pomóc swojej reprezentacji – zauważa Martinez.

Przypomnijmy, iż Belgowie awansowali do Kataru bez straty choćby jednego punktu. W grupie wyprzedzili Rosję, Szkocję, Cypr, Kazachstan oraz San Marino. W 2018 roku mundial zakończyli na trzecim miejscu po wygranej z Anglią (2:0) w Petersburgu.

Na Bliskim Wschodzie, prawdopodobnie będzie to ostatnia szansa dla tak zwanego “złotego pokolenia” Belgii na zdobycie ważnego trofeum.


Kamil Grosicki zachwycony Wahanem Biczachczjanem: Pokazał, że wystarczy mu ułamek sekundy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.