Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Skrzydłowy Śląska Wrocław, Robert Pich znalazł się w szerokiej kadrze zawodników powołanych na zbliżające się EURO.  Dla Słowaka będzie to dodatkowa mobilizacja w najbliższych meczach Ekstraklasy.

Robert jeszcze nie miał okazji zadebiutować w reprezentacji, więc całkiem możliwe, że stanie się to pod koniec maja w dwóch meczach towarzyskich (z Niemcami i Irlandią Północną). Dziwić może fakt, że Jan Kozak, jeszcze nie wybrał całej szerokiej kadry, więc oprócz Picha możemy również zobaczyć Erika Jendriska i Ondreja Dude. Mariusz Rumak, który osobiście wręczył nominację Słowakowi, nie krył zadowolenia, ale również liczy na mobilizację skrzydłowego:

“Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej zmotywuje go do walki w ostatnich trzech ligowych meczach. Widząc jego minę, kiedy się dowiedział, sądzę że jest… zdziwiony. Przecież w ostatnim czasie nie był w kręgu zainteresowań szkoleniowca”- stwierdził szkoleniowiec Śląska.

Bramki Picha będą teraz niezwykle ważne dla Śląska, który wciąż nie ma pewnego utrzymania w lidze. W tym sezonie Słowak strzelił 3 bramki i zanotował 4 asysty, co nie jest rewelacyjnym wynikiem. Mimo tego Robert z meczu na mecz czuje się coraz pewniej i kolejne dobre występy to tylko kwestia czasu.

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.