Kamil Chmielewski

Kibice Irlandczyków dość długo musieli czekać na zapewnienie reprezentacji udziału w francuskim turnieju. “The Boys in Green” dopiero w barażach zdołali zakwalifikować się na EURO kosztem Bośni i Hercegowiny. Czy zatem Irlandia jest w stanie ugrać coś więcej w czerwcu niż faza grupowa?

Na co ich stać na EURO?: Belgia

Drużyna Martina O’Neilla miała bardzo trudną drogę na mistrzostwa Europy. Już w kwalifikacjach musieli rywalizować między innymi z Niemcami i Polską. Udało im się zająć trzecie miejsce tuż przed Szkocją. To dało im baraże w których w dwumeczu 3:1 (1:1 i 2:0) pokonali wspomnianą Bośnię. Irlandczycy mogą się pochwalić drugim udziałem z rzędu w mistrzostwach Europy. W 2012 roku grali na boiskach w Polsce i na Ukrainie, gdzie musieli w fazie grupowej pogodzić się zerowym kontem po rywalizacji z Hiszpanią, Włochami i Chorwacją.

I tym razem może ich czekać bardzo trudne zadanie. Są właściwie wskazywani na pożarcie w konfrontacjach z Włochami, Chorwacją i Hiszpanią. Jednak możemy być pewni, że fani Irlandczyków do ostatniego gwizdka będą wspomagać dopingiem swoich ulubieńców, co pokazali cztery lata temu.

Na co ich stać na EURO: Chorwacja

Część kluczowych zawodników wybieranych zazwyczaj przez O’Neilla stanowi grono piłkarzy z Evertonu. Mowa o prawym obrońcy Seamusie Colemanie, środkowym pomocniku Jamesie McCarthym, czy napastniku Aidenie McGeadym. Jak już mowa o ataku, to warto wspomnieć też o Shane’u Longu z Southampton, czy też o aktywnej wciąż gwieździe, mającej już właściwie status legendy, Robbiem Keanie, graczu Los Angeles Galaxy.

Na co stać ich na EURO? – Włochy

Rywalizację na EURO 2016 Irlandia rozpocznie od meczu ze Szwecją 13 czerwca na Stade de France w Saint-Denis. Pięć dni później na Stade Bordeaux-Atlantique w Bordeaux z Belgią. Rywalizację w fazie grupowej zakończy na Stade Pierre-Mauroy w Lille 22 czerwca meczem z Włochami.

Bukmacherzy mówią jasno – ciężko będzie Irlandczykom cokolwiek ugrać. Przewidywane jest ich ostatnie miejsce w grupie i nawet urwanie jakiegoś punktu będzie możliwe jedynie dzięki ambicji zespołu. Umiejętnościami zdecydowanie odstają od rywali.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.