Prezydent Valencii na wylocie. Zmiany w strukturze klubu

prezydent Valencii

fot. spainsnews

W najbliższych tygodniach Los Ches czekają zmiany w strukturze zarządzania. Wszystko na to wskazuje, że dotychczasowy prezydent Valencii Anil Murthy niebawem pożegna się z piastowanym stanowiskiem.

Jak podaje dziennikarz Gustavo Clemente, w weekend w Singapurze zaplanowano spotkanie między właścicielem klubu Peterem Limem a nowym udziałowcem – księciem Tunku Ismail Idrisem. Spotkanie obędzie się w dość wąskim gronie, a u boku księcia Johoru pojawi się jedynie jego zaufany człowiek Martin Hugo Perst.

Głównym tematem rozmów będzie struktura zarządzania Valencii. Z klubem niemal na pewno pożegna się aktualny prezydent Valencii Anil Murthy. Singapurczyk jest prawą ręką Petera Lima od 2017 roku. Nazwisko następcy mielibyśmy poznać w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zależnie od wyniku rozmów. Z pewnością nie będzie to wspomniany Perst, który miałby jedynie nadzorować całą operację.

Mocny kandydat do pozyskania Sergio Aguero w letnim okienku transferowym

W ostatnich tygodniach temat przejęcia Valencii przez księcia Johoru mocno wybrzmiał w hiszpańskich mediach. – Nie jestem biznesmenem, jestem księciem. To nie pieniądze mnie motywują. Czego potrzebuje Walencja? Kogoś, kto zna piłkę nożną, kto jest głodny sukcesu, pasji i kto rozumie wielkość Walencji. Nie jestem nowy w świecie futbolu. Stworzyłem Johor FC, gdzie walczyłem o uniknięcie degradacji i zdominowałem ligę. Zdobyliśmy 16 tytułów w ciągu ośmiu lat. Obecnie jesteśmy najlepsi w Azji Południowo-Wschodniej i dopuszczeni do największych rozgrywek na kontynencie – oświadczył poprzez media społecznościowe.

Wyniki drużyny z Mestalla są niezadowalające, a postać Lima i Murthy’ego wywołuje falę krytyki wśród kibiców. Ostatnie informacje wskazują, iż aktualny właściciel nie zamierza sprzedawać klubu, a jedynie mniejszościową część udziałów. W ten sposób obie strony unikną organizacji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Ta informacja może sugerować, że Peter Lim będzie chciał powoli usunąć się z obrazka Valencii w najbliższych miesiącach.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.