Nawet 10 tysięcy kibiców na stadionach w Premier League, pojawiło się światło w tunelu

zdjęcie: twitter.com/premierleague

Władze Premier League przygotowują plan, by kibice wrócili na stadiony w ostatnich kolejkach rozgrywek. W zeszłym miesiącu rząd brytyjski wprowadził czterostopniowe złagodzenie ograniczeń dotyczących Covid-19 w Anglii.

W ramach trzeciego etapu wdrożenia odbudowy gospodarki w Wielkiej Brytanii – stadiony od 17 maja będą mogły pomieścić do 10 tysięcy osób lub 25% pojemności, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa.

– Miejmy nadzieję, że na ostatnie dwa mecze tego sezonu powrócą fani – stwierdził Richard Masters, dyrektor naczelny angielskiej ligi. – Musimy przejść przez te pierwsze kroki w rządowej mapie , aby to osiągnąć, więc miejmy nadzieję, że będzie to fantastyczny finał na zakończenie sezonu – dodał.

Obecny harmonogram wskazuje, iż spotkania w połowie maja rozgrywane będą w ramach 37. kolejki Premier League. Masters powiedział, że zawieszenie sezonu 2019-20 i nieobecność fanów w związku z kryzysem COVID-19 pociągnęło za sobą duże koszty.

Stadiony w niektórych częściach Anglii na krótko otworzyły się dla ograniczonej liczby fanów w grudniu, ale rząd nałożył kolejną blokadę po nowej fali infekcji Covid-19. – Pod koniec tego sezonu dojdziemy do 2 miliardów funtów (2,78 miliarda dolarów) straconych od początku pandemii w przychodach z dnia meczu i transmisji – wskazuje dyrektor.

Jeśli program szczepień w Wielkiej Brytanii pójdzie zgodnie z planem, Masters jest optymistą, że futbol w Wielkiej Brytanii mógłby wrócić do normy w przyszłym sezonie. – Od początku przyszłego sezonu naszym celem jest posiadanie pełnych stadionów, a plan rządowy daje nam taką możliwość.

Richard Masters powiedział również, że piłkarze będą nadal klękać na kolana do końca sezonu, ponieważ kampania „Nie ma miejsca na rasizm” dąży do pozytywnych zmian w piłce nożnej i społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.