Premierowa asysta Filipa Jagiełły, został wybrany piłkarzem meczu

genoacfc.it

Filip Jagiełło w meczu z Sampdorią Genua (2:1) zanotował premierową asystę na poziomie Serie A. Polski obrońca został również doceniony przez włoskich dziennikarzy.

W 72. minucie Polak występujący od przeszło roku w klubie z Genui odebrał futbolówkę Bartoszowi Bereszyńskiemu i wyłożył ją do Lukasa Leragera, a ten strzałem po ziemi popisał się skutecznością. Dla byłego zawodnika Zagłębia Lubin była to pierwsza asysta na włoskich murawach, a nabiera dodatkowego znaczenia, gdyż zaliczona w derbach Genui.

Od dziennikarzy dziennika “La Gazzetta dello Sport” Filip Jagiełło otrzymał notę – 6,5 i został wybrany zawodnikiem spotkania. Został pochwalony za odwagę i fizyczność. Polacy z Sampdorii Genua nie mogli być zadowoleni po  przerwaniu serii trzech zwycięstw z rzędu. Bartosz Bereszyński zdaniem redaktorów zasłużył na przeciętną ocenę – 5,5, natomiast Karol Linetty, który rozegrał pełny mecz otrzymał notę – 6.